21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи

21.11.2021

21 листопада – День Гідності та Свободи, встановлений на честь початку цього дня двох революцій – Помаранчевої у 2004 році та Євромайдану і Революції гідності у 2013 році. Це день вшанування людей та подій в історії сучасної України, які змінили життя багатьох українців, їхнього бачення світу, своєї держави й себе. День тих, хто власним життям втілив щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній європейській державі.

До Дня Гідності та Свободи пропонуємо подивитися в онлайн-кінотеатрі Держкіно документальну стрічку "Перша сотня". Створений за підтримки Держкіно фільм розповідає про Першу сотню Майдану, яка після початку військової агресії на Донбасі пішла захищати Україну в добровольчі батальйони на фронт.

"Перша сотня" – це занурення в епіцентр подій, відвертий художній та громадянський погляд на людські стосунки на тлі кривавих соціальних заворушень. Перед глядачем розгортаються людські історії, зіткнення харизматичних характерів, виклики й рішення на межі життя і смерті, пошук взаємодії, перші кроки до формування громадянського суспільства. Усе це підсумовується осмисленням пройденого шляху й оптимістичним поглядом на майбутнє України.

Режисери-постановники – Ярослав Пілунський, Юлія Шашкова, Юрій Грузінов. Сценаристи – Ярослав Пілунський, Юлія Шашкова. Оператор-постановник та режисер монтажу – Юрій Грузінов. Композитор – Микита Моісеєв. Продюсер – Ганна Капустіна.

"Перша сотня" – володар призу глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю DocudaysUA у 2018 році та найкращий документальний фільм Кам'янець-Подільського МКФ "БРУКІВКА" у 2019 році.

Фільм створений мистецьким кінооб’єднанням "Вавилон’13", компанією "Альбатрос коммунікос Україна" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Дивитись фільм на ютуб-каналі Держкіно: https://youtu.be/TdXkOEhBQ3g