Лесі Українці присвячується: в онлайн-кінотеатрі Держкіно – фільм режисера Віктора Івченка "Лісова пісня" (1961)

25.02.2021

Сьогодні виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – геніальної поетеси, драматургині, першої української модерністки та громадської діячки, однієї з найвідоміших жінок в історії України.

До ювілею Лесі Українки в онлайн-кінотеатрі Держкіно – екранізація одного з найвідоміших її творів, драми-феєрії "Лісова пісня". Однойменний фільм режисера Віктора Івченка був створений 60 років тому на кіностудії імені Олександра Довженка.

Головну роль в картині зіграла видатна українська актриса Раїса Недашківська — тоді 17-річна київська школярка, для якої роль Мавки стала першою у кіно та однією з найбільш знакових у житті.

"Лісова пісня" — шедевр, у якому закладена наша цивілізація, це душа України. Це еталон не тільки національної п’єси, а й світової літератури! Цей світ невидимий, він у наших билинах, оповідях. Леся Українка своїм твором перетягнула українців через апокаліпсис XX століття, об’єднала видимий світ із невидимим і рослинним, створила ідеальний персонаж паралельного світу — Мавку. 

Народна артистка України Раїса Недашківська

Ролі у фільмі виконали Ада Роговцева, Володимир Сидорчук, Петро Вескляров, Володимир Рудін, Варвара Губенко, Володимир Максименко. Музику до картини створив видатний український композитор Ігор Шамо.