До Дня пам'яті Героїв Небесної Сотні. В онлайн-кінотеатрі Держкіно – прем'єра документальної стрічки "Цимбаліст Петро"

20.02.2021

Пам'яті цимбаліста-віртуоза Петра Сказківа,

який пішов із життя 4 лютого 2021 р.

 

Вшануймо пам’ять героїв, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності.

Кадр із фільму "Цимбаліст Петро"

Документальна стрічка режисерки Єлизавети Сміт "Цимбаліст Петро" розповідає про молодого музиканта-віртуоза Петра Сказківа з карпатського селища Ворохта, який взимку 2013-го приїжджає до Києва на Революцію Гідності грати на барикадах й спілкуватися з демонстрантами. Зіткнення із силовиками стають все жорсткішими й Петру доводиться замінити цимбали на шолом та бронежилет. Повернувшись додому, він усвідомлює, що не може сидіти склавши руки та їде грати свою музику для людей у щойно звільнених від окупації містах.

Сценарій до фільму написали Єлизавета Сміт та Максим Наконечний, композитор – Петро Сказків, продюсери – Олена Яковицька та Максим Наконечний. Робота над картиною проходила у Ворохті, Тернополі, Слов’янську, Краматорську та в Києві, під час Євромайдану. За словами творців картини, "Цимбаліст Петро" є не просто фільмом-портретом унікальної талановитої людини, це історія молодого чоловіка, який з головою кидається у процеси й події, що охопили нашу країну:

Петро потрапив у наш об’єктив на Майдані, а героєм нашого фільму його зробили ті зміни, які з ним відбувалися.

Режисерка Єлизавета Сміт

Кадр із фільму "Цимбаліст Петро"

Стрічку створено кінокомпанією "TABOR production" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальний бюджет фільму склав 860 тис. 550 грн., з яких 415 тис. 570 грн. є державною фінансовою підтримкою.