До Дня пам'яті жертв Голокосту: на ютуб-каналі Держкіно – документальна стрічка Олександра Шапіро "Іспит на людяність"

27.01.2021

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Пам'ятну дату запровадила Генеральна асамблея ООН Резолюцією № 60/7 від 1 листопада 2005 року. Жертвами Голокосту стали шість мільйонів європейських євреїв, півтора мільйона з яких – були з України. Україна приєдналася до вшанування Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в 2012 році. До Дня пам'яті жертв Голокосту на ютуб-каналі Держкіно – документальна стрічка Олександра Шапіро "Іспит на людяність".

Голокост з давньогрецької перекладається як "всеспалення": це переслідування та масове знищення нацистами євреїв під час Другої світової війни.

Саме 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту визволили в'язнів одного із найбільших нацистських таборів смерті Аушвіц-Біркенау неподалік від Кракова. Усього жертвами Голокосту стали шість мільйонів європейських євреїв, півтора мільйона з яких – були з України. На території нашої країни були знищені майже всі єврейські громади.

Фільм Олександра Шапіро "Іспит на людяність" – це розповідь про події, що відбувались на Вінниччині у 1941-1944 роках, під час Другої світової війни. Ризикуючи власними життям та свободою, прості українці рятували від знищення єврейські сім'ї та, не знаючи того, ставали Праведниками світу. Цим почесним званням вшановують тих, хто усвідомлено та безкорисно рятував евреїв від знищення нацистами під час Голокосту.

У стрічці зібрані спогади колишніх малолітніх в’язнів концтаборів та їх рятівників, розповіді дітей учасників страшних подій 80-річної давнини.

Режисером фільму є Олександр Шапіро, сценарист – Ірина Чмола, продюсер – Олександр Дріз (Міжнародний продюсерський центр "Фор-Пост"). Кінопроєкт фільму став одним із переможців 7-го конкурсного відбору Держкіно та отримав державну фінансову підтримку розміром 388 тис. 66 грн. (100% загального бюджету фільму).