До Дня українського кіно: в онлайн-кінотеатрі Держкіно – "Пропала грамота" Бориса Івченка та "Передчуття" Вячеслава Криштофовича

11.09.2021

До Дня українського кіно: в онлайн-кінотеатрі Держкіно – "Пропала грамота" Бориса Івченка та "Передчуття" Вячеслава Криштофовича.

"Пропала грамота"український радянський художній фільм кіностудії ім. Олександра Довженка, знятий режисером Борисом Івченком у 1972 році.

Сюжет стрічки засновано на однойменному творі Миколи Гоголя. Головні герої – козаки, яким мають пройти тернистий шлях до самої цариці в Петербург. Вони повинні доставити їй грамоту від свого гетьмана. Дорога буде довгою, сповненою веселих історій і загадкових подій, але ці двоє парубків зможуть впоратися з усім. 

РежисерБорис Івченко, сценарист – Іван Драч, оператор-постановник – Віталій Зимовець. Роли виконали: Іван Миколайчук, Федір Стригун, Лідія Вакула, Земфіра Цахілова, Михайло Голубович, Володимир Глухий, Василь Симчич, Анатолій Барчук.

 

"Передчуття" – копродукційний драматичний художній фільм Вячеслава Криштофовича 2020 року. Гасло фільму – все в житті потрібно робити вчасно.

Повільне життя провінційного приморського містечка N раптом порушує локальний скандал, який розгортається навколо чоловіка, що пішов з життя. Про місце його поховання знають лише дружина та друг, але вони категорично відмовляються повідомити про це іншим. Таким нібито був заповіт небіжчика, дивака, закоханого у море. Кожен із героїв шукає відповіді на власні питання, проте шукає їх ззовні, в соціумі, в інших, а тому не знаходить. Відчуття тривоги розлите просто неба. Щось має статися.

Режисер – Вячеслав Криштофович, оператор – Валерій Анісімов, автор сценарію – Анатолій Крим. У ролях: Станіслав Боклан, Олександр Токарчук, Ксенія Ніколаєва, Лариса Руснак, Ірина Бенюк, Євгенія Муц, Сергій Пащенко, Євгеній Євсюков.

Світова прем'єра фільму пройшла у грудні 2019-го, в Берліні, в одному з культових кінозалів німецької столиці – Kino in der Kulturbrauerei. Українська прем’єра картини відбулась 27 серпня 2020 року в рамках програми "Українські прем’єри" 49-го Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість". Стрічку створено українською компанією Garnet International Media Group в копродукції зі словацькою кінокомпанією Wandal Production та литовською Taura за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Slovak Audiovisual Fund.

Дивитись за посиланням: https://sweet.tv/movie/21210-peredchuttya