"Звичайна справа": в онлайн-кінотеатрі Держкіно – прем'єра фільму режисера Валентина Васяновича

05.02.2021

В очікуванні рішення Американської академії про стрічку "Атлантида" Валентина Васяновича, ми дивимось його першу повнометражну ігрову картину – фільм "Звичайна справа". Стрічку створено в 2012 році за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

"Звичайна справа" це історія про чоловіка, що переживає кризу середнього віку.

Головний герой психотерапевт Толік, втомлений від своєї роботи та життя. Він більш не хоче лікувати таких же втомлених, як і він, людей. Толік відчуває себе поетом й хоче заробляти на життя творчістю. Та виявляється, що поетові знайти роботу зовсім непросто. В цей момент поруч опиняється старий друг авантюрист Славік, який будує божевільні бізнес-плани й знає все: в чому сенс життя, як заробити грошей і стати щасливим. Друзі вирушають в нетверезі пошуки самих себе, потрапляючи в низку абсурдних та неймовірних ситуацій.

Головні ролі в фільмі виконали актори Тарас Денисенко і Віталій Лінецький.

Режисер та співавтор сценарію Валентин Васянович, автори сценарію Ія Мислицька, Мачей Собещанський, Малгожата Собещанська, оператор-постановник Юрій Дунай. Продюсери Ія Мислицька, Маріанна Новікова. У ролях: Леся Самаєва, Семен Фурман, Тамара Яценко.

У 2012 році за стрічку "Звичайна справа" Валентин Васянович отримав нагороду "Дон Кіхот" від Міжнародної федерації кіноклубів (FICC) на Одеському кінофестивалі та спеціальну відзнаку журі цього фестивалю. Фільм було показано в конкурсі Міжнародного кінофестивалю в Тірані (Албанія) та включено до позаконкурсної програми фестивалю в Кералі (Індія).

Загальний бюджет фільму склав 6 млн 366 тис. 185 грн, з яких 5 млн. 556 тис. 786 грн. є державною фінансовою підтримкою.

Дивитись стрічку "Звичайна справа" на нашому ютуб-каналі.