Вітаємо з Днем святого Миколая!

19.12.2020

Вітаємо дорослих та маленьких кіноглядачів із Днем святого Миколая! Нехай це казкове свято принесе вам та вашим близьким почуття радості та душевного родинного тепла. Нехай ніколи не згасають віра в дива, чуйність і любов до ближніх!

Сьогодні в нашому святковому онлайн-кінотеатрі – анімаційний телесеріал Марини Медвідь "Козаки. Навколо світу" – продовження улюбленої історії про запорізьких козаків Тура, Грая та Ока, які цього разу вирушають у подорож країнами світу, та сімейна комедія режисера Семена Горова "Пригоди S Миколая" про маленького хлопчика Артема, який разом із батьками переїхав з міста у невеличке карпатське село й, як і всі діти, чекає на справжнього Святого Миколая.

"Козаки. Навколо світу" — український анімаційний телесеріал із улюбленими героями, знятий Мариною Медвідь у 2017 році за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Цього разу козаки відправляються в подорож країнами світу: люди і навіть тварини на різних континентах потребують допомоги, а козаки не можуть їм відмовити. В кожній серії козаки вигадують черговий об'єкт культурного надбання, притаманного окремій країні. Це відбувається в смішних, дивних й інколи абсурдних обставинах. Козацькі винаходи ілюструють кмітливість, розум, завзяття, хоробрість, і, звичайно, їх оптимізм та гумор.

Вперше анімаційні герої – козаки Тур, Грай і Око – з'явилися на екранах в 1967 році. Їх створили режисер Володимир Дахно і художник-постановник Едуард Кирич на студії "Київнаукфільм". Едуард Кирич і зараз працював над новим анімаційним серіалом разом з режисером Мариною Медвідь. Продюсерами серіалу стали Едуард Ахрамович і Дмитро Лісенбарт, виконавчим продюсером – Євген Татарінов. Одним із елементів звукового супроводу мультфільму є пісня "Їхав козак містом" у виконанні гурту "КOZAK SYSTEM".

"Козаки. Навколо світу" став одним із переможців Четвертого конкурсного відбору Держкіно та одержав підтримку розміром 3 мільйона 157 тисяч 10 грн, що становить 55,5 % загальної вартості виробництва.

"Пригоди S Миколая" — сімейна комедія режисера Семена Горова. Стрічка була створена у 2018 році за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Це історія про маленького хлопчика Артема, який разом із батьками переїхав з міста у невеличке карпатське село. Наближаються свята і, як і всі діти, Артем чекає на Святого Миколая. Але ж зовсім не такого! Якось перед ним з’являється Миколай власною персоною, приязно спілкується, та виявляється, що ніякий це не Святий, а звичайнісінький злодій! Артем та його друзі проявлять усю свою сміливість, винахідливість та спритність, аби вивести лиходія на чисту воду. Адже дива неодмінно мають траплятися у свято!

Зйомки фільму відбувалися у павільйоні кіностудії "Київнаукфільм", на території Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогові, у Києві, на курорті Драгобрат та в селі Ясені Рожнятівського району Івано-Франківської області. Гурт "O.Torvald" створив нову пісню спеціально для фільму, також учасники гурту з'явилися у фільмі у якості камео.

Перший закордонний показ фільму відбувся 5 травня 2019 року в рамках фестивалю українського кіно "Україна в фокусі" у Тбілісі (Грузія). Фільм двічі демонструвався на міжнародному фестивалі Giffoni Film Festival у Джиффоні-Валле-П'яна (Італія) для дитячої аудиторії понад 1000 глядачів, де здобув нагороду за найсмішніший і найдинамічніший трейлер.

Стрічку створено компанією "БІГ ХЕНД ФІЛМС". Загальний бюджет фільму становить 37 млн 691 тис. 278 грн., з них 22 млн 614 тис. 766 грн. складає державна фінансова підтримка.

Гарного перегляду та веселих свят!