На Youtube-каналі Держкіно - фільм-присвята видатному українському актору Костянтину Степанкову

05.06.2020

«Костянтин Степанков. Спомини після життя» – документальний історико-біографічний кінопроєкт режисера Віктора Олендера про легендарного українського актора Костянтина Петровича Степанкова (Волощука). 

Робота над проєктом, що складається з восьми фільмів, тривала близько семи років та втілилася у своєрідну антологію радянського, зокрема – українського, кіно.

Доля Костянтина Степанкова була тісно переплетена з долею декількох поколінь видатних українських режисерів, акторів театру й кіно. У кінопроєкті «Костянтин Степанков. Спомини після життя» на основі уривків кіно й відеофільмів, магнітофонних записів, листів і спогадів видатного актора, відтворено життєвий і творчий шлях Майстра, чиї персонажі з «Камінного хреста» та «Захара Беркута» Леоніда Осики, «Комісарів» Миколи Мащенка, «Аннички» Бориса Івченка та багатьох інших фільмів є зразками найбільш виразних національних характерів в українському кінематографі.

У 2016 році кінорежисеру документального історико-біографічного кінопроєкту «Костянтин Степанков. Спомини після життя» Віктору Петровичу Олендеру було присуджено Державну премію України імені Олександра Довженка за видатний внесок у розвиток українського кіномистецтва.

«Костянтин Степанков. Спомини після життя»

Режиссер та автор сценарію: Віктор Олендер

Тривалість: кожна серія – до 60 хв.

Рік виробництва: фільми 1-4 – 2008 р., фільми 5-8 – 2014 р., укр.

Кінокомпанія: Національна кінематека України