На ютуб-каналі Держкіно – фільм "Дике Поле", знятий за мотивами культового роману "Ворошиловград" Сергія Жадана

03.07.2020

У нашому кінотеатрі сьогодні – стрічка "Дике Поле" режисера Ярослава Лодигіна, знята за мотивами культового роману "Ворошиловград" Сергія Жадана. У 2014 році за версією літературної премії ВВС Україна "Ворошиловград" був визнаний найкращою українською книгою десятиліття.

Герман змушений повернутися у своє рідне містечко на Донбасі. Його старший брат зник, і тепер герою доведеться захистити сімейний бізнес – стару бензоколонку. Разом із нею – друзів дитинства та кохання у боротьбі проти тих, хто захоплює шматок за шматком землю, перетворюючи її на кукурудзяні поля та залізницю, котра нікуди не веде. Чим закінчиться ця іронічна та повна пригод подорож крізь Дике Поле?

Картина є дебютною режисерською роботою Ярослава Лодигіна. Кінопроєкт "Дике Поле" став одним із переможцем Дев'ятого конкурсного відбору Держкіно. Сценарій написаний Наталією Ворожбит, Ярославом Лодигіним та Сергієм Жаданом. Оператором-постановником фільму є Сергій Михальчук, продюсером – Володимир Яценко (компанія Limelite). Стрічка створена у копродукції України та Швейцарії.

Головні ролі у фільмі виконали: Олег Москаленко (Герман), Олексій Горбунов  (Пастор), Володимир Ямненко (Коча), Руслана Хазіпова (Оля), Георгій Поволоцький (Травма), Євгенія Муц (Катя), Ігор Портянко та ін. Одну з епізодичних ролей зіграв автор роману Сергій Жадан.