На ютуб-каналі Держкіно - найкращий документальний фільм 2018 року

27.06.2020

Поки ми разом із дебютантами з нетерпінням чекаємо на результати 13-го конкурсного відбору, до наступного, 14-го конкурсу готують та подають свої проєкти досвідчені режисери повного метру, телефільмів і серіалів, аніматори та документалісти.

Хочемо представити вашій увазі документальний фільм, що пройшов шлях від одного із проєктів-учасників 7-го конкурсного відбору Держкіно до “Найкращого документального фільму” України 2018-го року, за версією українських кіноакадеміків — стрічку Тараса Томенка "Будинок "Слово".

Фільм розповідає про один із найбільших злочинів радянської влади – знищення мистецького руху, що виник в 20-30-их роках у Харкові. В будинку з назвою “Слово” жили найвідоміші українські митці – письменники, поети, художники, режисери. Навмисно зібрану в одному місці інтелігенцію протягом кількох років було репресовано, розстріляно чи перетворено у співців партії.

Світова прем'єра “Будинку “Слово”” відбулась на 33-му Варшавському кінофестивалі, де стрічка була представлена в конкурсній програмі. ФІльм отримав національну кінопремію “Золота Дзиґа” в номінації “Найкращий документальний фільм”.

Режисером стрічки є Тарас Томенко, сценаристи – Любов Якимчук і Тарас Томенко, композитор – Алла Загайкевич, продюсери – Юлія Чернявська та Олег Щербина (кінокомпанія FRESH PRODUCTION GROUP).

Зараз за підтримки Держкіно Тарас Томенко знімає повнометражний художній фільм “Будинок “Слово“”.