В онлайн-кінотеатрі Держкіно – фільм Володимира Мули "UKE / ЮКІ – Історія перемог вільних українців"

05.03.2021

Документальна стрічка Володимира Мули "UKE / ЮКІ — Історія перемог вільних українців", створена за підтримки Держкіно, розповідає історії видатних зірок спорту українського походження, володарів Кубка Стенлі, які формували найвідомішу хокейну лігу світу НХЛ.

У хокеї існує традиція: заносити прізвища переможців Кубка Стенлі на цей трофей у вигляді інкрустацій. Аналіз переліків таких імен за понад 100 років дав несподіваний результат. Поруч з нащадками британців та французів, що заснували країни США та Канаду, великою за чисельністю йдуть "UKE"

"UKE / ЮКІ " (похідна від "Ukrainians") – це збірне прізвисько, яке канадці вигадали для українців, що грають у Національній хокейній лізі. Прізвища гравців з українським корінням масово зафіксовані на кільцях головного трофею хокеїстів. І навіть Найкращий хокеїст усіх часів Вейн Грецкі, як з'ясувалося, також має українське походження. Всього на Кубку Стенлі вибито 57 українських прізвищ.

Режисер Володимир Мула створював проєкт протягом трьох років й показав тріумфальний шлях українських нащадків, які підкорили НХЛ.

Саме наші земляки стояли біля джерел хокейного турніру ще на початку його становлення та розвитку за океаном. Їхній внесок в історію хокейних клубів, честь яких вони захищали, надихнув на подальші звершення мільйони людей у Канаді та США. І кожному з них вдалося зберегти у душі шматочок далекої, але рідної серцю України. Щиро запрошую всіх до перегляду, адже це справжня історія, що мотивує. І завдяки якій ми можемо гучно заявити про Україну на весь світ.

Режисер та продюсер стрічки "ЮКІ" Володимир Мула

Сценарій до фільму створив Микола Васильков, оператори – Олег Шевчишин, Дмитро Шиповський, Станіслав Ткачов, Олександр Терновий, режисер монтажу – Андрій Луннік. Кінопроєкт «ЮКІ» став одним із переможців Дванадцятого конкурсного відбору кінопроєктів Держкіно та отримав 4 млн 605 тис. грн. державної фінансової підтримки при загальній вартості виробництва у 5 млн 974 тис. грн.