В онлайн-кінотеатрі Держкіно – документальна стрічка "Жива ватра" та пригодницький сімейний фільм "Іван Сила"

16.04.2021

У нашому онлайн-кінотеатрі сьогодні – документальний фільм Остапа Костюка "Жива ватра", який став підсумком 10-річного дослідження режисером гуцульської культури, та дитячий пригодницький фільм Віктора Андрієнка та Ігоря Письменного "Іван Сила" про вихідця із Закарпаття Івана Фірцака, який у 1928 році був визнаний найсильнішою людиною планети.

Стрічка режисера та сценариста Остапа Костюка "Жива ватра" – це мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та долю традиційного ремесла на тлі сучасних змін, який став підсумком 10-річного дослідження режисером гуцульської культури.

"Живою ватрою" називали вогонь, який не згасав протягом 4-місячного полонинського сезону і служив оберегом гірського вівчарства. Стародавній обряд запалювання "живої ватри" здійснювався на Гуцульщині до середини XX століття.

Події картини розгортаються в Карпатах, де живуть троє чоловіків різних поколінь: 82-річний Іван самотньо проводить старість й готується до смерті, 10-річний Іванко починає життя з чистого листка в школі-інтернаті в райцентрі, а 39-річний Василь займається тваринним господарством. Та прийде весна й всі троє піднімуться в гори услід за вівчарським покликанням, яке все важче продовжувати в сучасному світі.

Це фільм про людське покликання. Про щоденну працю, без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих.

Режисер Остап Костюк

Режисер та сценарист – Остап Костюк, оператори-постановники – Олександр Поздняков та Микита Кузьменко, композитор – Алла Загайкевич, продюсери – Геннадій Кофман, Данило Вулицький, Ольга Бесхмельниціна.

Картину створено ДП "Національна кінематика України" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальна вартість виробництва фільму склала 1 млн 199 тис. 400 грн (100% державної фінансової підтримки).

Прототипом головного героя фільму "Іван Сила" став цирковий український силач Іван Фірцак, якого в 1928-му році визнали найсильнішою людиною планети. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетом сили й духу.

Дія стрічки розгортається в Європі початку XX століття: всі персонажі фільму, з численною масовкою включно, одягнені в історичні костюми, надані для картини чеською студією "Баррандов", усі сцени зняті в будівлях і справжніх інтер’єрах тієї епохи. Крім того, й всі видовищні та силові трюки виконані у фільмі наживо.

Ми знімали хорошу історію про хорошого хлопця. Показували реальні життєві ситуації, в яких може опинитися кожен з нас, і шукали вихід — не просто правильний, а гідний. Оскільки фільм орієнтований на дитячо-юнацьку аудиторію (хоча я впевнений, що в результаті фільм вийшов сімейним), хочу відзначити — ніякого моралізаторства у нас в картині немає. Герої розкриваються через вчинки.

Автор сценарію та режисер Ігор Письменний

Автори сценарію та режисери: Віктор Андрієнко та Ігор Письменний (за мотивами книжки Олександра Гавроша "Неймовірні пригоди Івана Сили").

В ролях – Дмитро Халаджи, Леонід Шевченко, Іванна Сахно, Віктор Андрієнко, Ольга Сумська, Ігор Письменний, Василь Вірастюк, Алла Приходько. Продюсери – Ігор Філіппов, Андрій Суярко, Алла Овсяннікова.

Картину створено кінокомпанією Інсайт Медіа за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальна вартість виробництва фільму склала 15 млн 631 тис. 800 грн, з яких 15 млн 514 тис. 800 грн – державна фінансова підтримка.