У кінотеатрі Держкіно – фільм Валентина Васяновича "Присмерк"

19.03.2021

Дивіться в онлайн-кінотеатрі Держкіно документальний фільм Валентина Васяновича "Присмерк". Картина отримала особливу відзнаку Міжнародного кінофестивалю Docudays UA та нагороду "Найкращий український повнометражний фільм" на Одеському міжнародному кінофестивалі в 2014 році.

Валентин Васянович є режисером, автором сценарію, оператором та режисером монтажу стрічки "Присмерк". Головними героями фільму стали його рідні:

Так сталося, що в фільмі "Присмерк" я зняв ту саму героїню, що і в стрічці "Старі люди", тільки на 10 років пізніше. Це моя тітка. Так часто буває, що ти ходиш-ходиш, дивишся на людей, на об’єкти, на стосунки, але не розумієш, що це кіно. А потім щось відбувається і ти розумієш, що треба знімати, бо буде пізно вже скоро…

Режисер Валентин Васянович

82-річна Марія та її хворий син Сашко живуть у глухій провінції. Через серйозну недугу Сашко осліп. Він боїться смерті матері, і Марія відчайдушно чіпляється за життя, усвідомлюючи, що нікому буде подбати про її сина.

Вчинки героїв можуть видаватися ірраціональними, та вони демонструють їхнє прагнення не здаватися. Марія купує теля, Сашко починає навпомацки майструвати трактор…

Всіх цікавить, коли хто помирати буде. Тема смерті універсальна для всіх, як і кохання. І фінал фільму зрозумілий: всі помруть. Герой фільму Сашко помер через пів року по закінченню зйомок, тітка ще протягла рік... Але кіно не про це було. Мені були цікаві стосунки цих рідних людей на межі. Оскільки вони поруч, то ясно, що там є конфлікти, є любов і гумор, там є життя і смерть — все це фантастично сфокусовано в одному дворі… Я для себе знімаю кіно. Просто якщо воно мені подобається, то воно і глядачу сподобається.

Режисер Валентин Васянович

Стрічку було створено у 2012 році кінокомпанією "Гармата фільм" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Продюсер - Ія Мислицька.

Загальна вартість виробництва фільму склала 655 тис. 200 грн (100% державної фінансової підтримки).