В нашому онлайн-кінотеатрі сьогодні - фільм Дар'ї Онищенко "Істальгія": перша офіційна копродукційна стрічка, створена за підтримки Держкіно

25.09.2020

В онлайн-кінотеатрі Держкіно сьогодні – фільм “Істальгія”, спільна українсько-німецько-сербська соціальна драма режисерки Дар’ї Онищенко. В Україні стрічка стала першим офіційним копродукційним фільмом, створеним за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Картину знято у кращих традиціях європейського кіно: автори стрічки зуміли зберегти національну автентику та колорит кожної з країн-учасниць.

Три історії кохання, три європейські міста, три сюжетні лінії. У Мюнхені старий боксер, емігрант із Сербії Владан допомагає Руслані, самотній вдові з України, зупинити потоп в її квартирі. В цей же час у Києві син Руслани Богдан закохується і пропускає потяг до Німеччини. А у Белграді Ялена вирішує провести свою останню ніч вдома не з чоловіком, а з молодим сербським маляром Зораном, сином Владана.

“Істальгія” мала успішну фестивальну історію та була представлена на багатьох міжнародних кінофестивалях, серед яких:

Міжнародний кінофестиваль в м. Хоф, (Німеччина) – фільм-відкриття, приз за найкращий арт-дизайн; Приз за найкращу копродукцію для молодих кінематографістів (м. Гамбург); Міжнародний кінофестиваль Avanca Film Festival‘13 (Португалія) – “Найкращий фільм” та “Найкращий актор”; Міжнародний кінофестиваль в Польщі – “Срібний голуб”, “Найкращий фільм”; Фестиваль “Золотий Абрикос” (м. Єреван, Вірменія) – Диплом та особлива відмітка; Фестиваль “Дух Вогню” (Росія) – Приз Асоціації Кінокритиків Росії; Міжнародний кінофестиваль в Латвії – офіційна конкурсна програма, Міжнародний кінофестиваль в Литві – офіційна конкурсна програма, Міжнародний кінофестиваль в Естонії – офіційна конкурсна програма, Міжнародний кінофестиваль в Грузії – офіційна конкурсна програма, Міжнародний кінофестиваль “Молодість” – офіційна конкурсна програма, Міжнародний кінофестиваль в Сербії – офіційна конкурсна програма, та інші.

Режисер: Дар’я Онищенко
Сценарій: Дар’я Онищенко, Мирослав Мандич
Оператор: Ероль Зубцевіч
Актори: Карл Маркович, Ніна Ніжерадзе, Ґеорґ Фрідріх, Іван Добронравов, Вікторія Варлей, Олексій Горбунов, Вук Костiч, Леа Морнар, Марія Cкарачіч
Продюсери: Сімон Амберґер, Корбініан Дюфтер, Рафаель Паренте, Марія Говоруха, Анна Паленчук.

Стрічку створено компанією “435 Films” за результатами Першого відкритого конкурсу кінопроєктів на отримання державного фінансування. Загальний бюджет фільму склав 8 176 317 грн., з яких 1 932 317 грн. – обсяг державної фінансової підтримки.