В онлайн-кінотеатрі Держкіно – фільм Юлії Лазаревської "Ігор Шамо. Постлюдія"

12.03.2021

"Ігор Шамо. Постлюдія" – документальний біографічний фільм відомої київської художниці та кінорежисерки Юлії Лазаревської. Стрічку присвячено видатному українському композитору Ігорю Шамо, автору понад 300 пісень, серед яких гімн столиці – "Києве мій". 

У його родині не було жодного музиканта. Однак композитор Ігор Шамо був обдарований грандіозним талантом і тонким музичним чуттям, що стало запорукою визнання та слави – багато з його пісень вважаються народними. Навіть мама музиканта розповідала, що першим словом, яке він вимовив, було слово "пісня".

Окрім пісень, з легкої руки маестро з'явилися на світ три симфонії, два фортепіанні концерти, музика до 40 кінофільмів. Не існувало жодного музичного жанру, який би не підкорився Ігорю Шамо.

У стрічці "Ігор Шамо. Постлюдія" автори картини ініціювали виконання й сценічне втілення фрагментів його фольк-опери "Ятранські ігри", яка за життя композитора не ставилася й за довгий час свого існування так і не отримала сценічного втілення.

У фільмі також багато теплих спогадів про маестро і цікавих фактів із життя композитора, з яким особисто була знайома й авторка фільму.

Ігор Наумович володів приголомшливим тонким почуттям гумору, любив розіграші, малював дружні шаржі на друзів, і створював блискучі музичні пародії. Імпровізуючи, він легко знаходив першоджерело музичної фрази, переходячи від сучасної пісні до Баха, від романсу до Моцарта... Наші сім'ї довго дружили "домами"... Пам'ятаю, рідкісну зараз, атмосферу спілкування інтелігентних людей. Скільки питань я могла б поставити Ігорю Наумовичу, скільки отримати доброзичливих і розумних порад... Не встигла. Він рано пішов. Напевно, ще й тому зняти фільм про Ігоря Шамо було моїм якимось душевним обов'язком.

Режисерка Юлія Лазаревська

Фільмування стрічки проходило в Німеччині, де зараз живе сім'я Шамо, та в Києві – в Мистецькому Арсеналі. Прем’єра картини в Україні відбулась у вересні 2019 року.

Режисерка, авторка сценарію та художниця-постановниця картини – Юлія Лазаревська, оператор — Микола Мандрич, художниця по костюмах – Олена Левченко, продюсерка – Світлана Зінов’єва. Стрічку створено кінокомпанією "Інспірейшн Філмз" у 2014 році за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальна вартість виробництва фільму склала 1 млн 353 тис. грн (100% державної фінансової підтримки).