В онлайн-кінотеатрі Держкіно – комедійна стрічка Андреа Маньяні "IZI"

11.12.2020

Стрічка режисера Андреа Маньяні "IZI" виробництва FRESH PRODUCTION GROUP (Україна), Bartlebyfilm (Італія) та Pilgrim Film (Італія) є першою офіційною копродукцією України та Італії. Світова прем'єра фільму відбулась у 2017 році на 70-му Міжнародному кінофестивалі у Локарно, де картина брала участь у конкурсній програмі.

Фільм "IZI" (Easy - Un viaggio facile facile (італ.)) – це історія про 40-річного італійця-невдаху на ім'я Ісідоро, який переживає скрутні часи. Він має депресію, живе з мамою, а з кар'єрою гонщика "Формули-3" Ізі розпрощався через те, що одного разу заснув на перегонах. Його брат Філо доручає йому перевезти тіло загиблого українського заробітчанина на угорсько-український кордон. Однак на кордоні його ніхто не зустрічає, і Ізі вирішує самотужки шукати в Україні місце народження та майбутнього спочину українця.

У серпні 2017 року стрічка взяла участь у конкурсній програмі 70-го Міжнародного кінофестиваля у Локарно (Швейцарія), у вересні того ж року – в головному конкурсі найбільшого фестивалю італійського кіно за межами Італії, – 35-му Annecy Cinema Italien (Франція), де завоював Гран-прі. У 2018 році стрічка отримала Приз глядацьких симпатій на МКФ Lighthouse у Нью-Джерсі (США), Премію Kineo Diamond Award на Венеційському МКФ (Італія), та Спеціальну премію за Найкращий фільм на італійському Festival del cinema di Spello. Окремо журі Фестивалю комедійних фільмів у Монте-Карло-2018 відзначило актора Нікола Ночеллу, який зіграв головну роль, як найкращого актора.

Режисер та сценарист фільму – Андреа Маньяні, композитор – Лука Сьют, продюсери – Юлія Чернявська, Олег Щербина, Кіара Барбо, Массімо Ді Рокко, Джанпаоло Сміраглія.

Стрічку створено компаніями FRESH PRODUCTION GROUP (Україна), Bartlebyfilm (Італія) та Pilgrim Film (Італія). Загальний бюджет фільму становить 29 млн 691 тис. 700 грн., з яких 42 % – внесок італійської сторони, 58 % – України (5 млн 850 тис. грн. з яких склала державна фінансова підтримка).