В онлайн-кінотеатрі Держкіно – короткометражний фільм Максима Буйницького "Метелик" та стрічка Дмитра Томашпольського "Ржака"

27.11.2020

"Метелик" – короткометражний фільм режисера Максима Буйницького за мотивами однойменного оповідання з книги "Звірослов" Тані Малярчук. Стрічка знята у 2012 році Національною кіностудією художніх фільмів імені Олександра Довженка за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Героїня фільму Жанка за допомогою Бога стає майже ідеальною людиною. І тому Бог звільняє її від важкого буття, перетворивши на метелика. На неї чекає легке безтурботне життя. Та чи прагнула вона саме цього? І чи справді вона на це заслужила?

Режисер та автор сценарію картини – Максим Буйницький, оператор-постановник – Олександр Кришталович, композитор – Максим Шоренков, художник-постановник – Інга Житня, звукорежисер – Юрій Лавриненко, режисер монтажу – Олена Калітіна. Актори 1-го плану: Крістіна Люльченко, Ярослав Чаус, Катерина Шоломіцька, Ніна Антонова, Марія Хомутова, Сергій Чернов.

Загальний бюджет фільму – 1 млн 498 тис. 211 грн. (100% державної фінансової підтримки).

 

"Ржака" Дмитра Томашпольського – це трагікомедія про любов до кіно і перемогу над страхом.

Це надзвичайна історія про видатного режисера артхаузу (гонорового, інфантильного та ледачого Саву), якого примушують зняти комедію. Навіть не комедію, а ржаку. Його захоплюють невідомі й погрожують вбити, якщо він не змусить дванадцять спеціально відібраних експертів іржати як коні. І він повинен виконати завдання за півтори години – рівно стільки, скільки триває цей фільм. У режисера є лише смертельно хвора клоунеса, яка не може сміятися, і клоун-невдаха, якого вигнали з училища за профнепридатність.

Режисер та автор сценарію – Дмитро Томашпольський, продюсер – Олена Дем’яненко Виробництво – кінокомпанія "Гагарін медіа". Загальний бюджет фільму – 19 млн 272 тис. 206 грн., з яких 9 млн 636 тис. 103 грн. надало Держкіно (50 % державної фінансової підтримки).