В онлайн-кінотеатрі Держкіно – лірична комедія Антоніо Лукіча "Мої думки тихі" та анімаційна стрічка Юрія Марченка "Жив собі чорний кіт"

22.01.2021

"Мої думки тихі" дебютна повнометражна стрічка українського режисера Антоніо Лукіча. Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно в 2019 році.

"Мої думки тихі" з'явились завдяки історії з життя українського звукорежисера і композитора Дмитра Кравченка. Він на фрилансі отримав замовлення записати звуки тварин української фауни і разом із батьком вирушив у експедицію в Черкаську область у пошуках цих звуків. Так з’явився герой фільму — звукорежисер і композитор Вадим, який має безліч невдач у роботі та особистому житті, але отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання, – записати голоси закарпатських тварин, – може стати його шансом назавжди залишити "незручну Україну" і вирушити до "привабливої Канади", подалі від проблем. Однак все виявляється значно складнішим, адже головним супутником у новій роботі стає його мама...

Світова прем'єра фільму відбулась у 2019 році в секції East of the West 54-го Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах. В Україні кінофестивальна прем'єра картини пройшла під час Одеського міжнародного кінофестивалю в липні 2019 року. Крім того, "Мої думки тихі" стали першим в сучасній історії фільмом, що вийшов в прокат у Білорусі українською мовою.

Режисер стрічки – Антоніо Лукіч, автори сценарію – Антоніо Лукіч та Валерія Кальченко, продюсери – Алла Бєлая та Дмитро Суханов (кінокомпанія Toy Cinema), дистриб'ютор в Україні – компанія Arthouse Traffic. Стрічка стала одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Загальний бюджет фільму – 9 млн 379 тис. 532 грн., з яких 8 млн 678 тис. 724 грн. склала державна фінансова підтримка.

Вибрані нагороди:

2019 Спеціальна нагорода журі МКФ у Карлових Варах у секції East of the West

2019 Приз глядацьких симпатій Національної конкурсної програми Одеського МКФ

2019 Найкраща акторська робота в національній конкурсній програмі Одеського МКФ (Ірма Вітовська)

2019 Спеціальна відзнака журі Одеського МКФ (Андрій Лідаговський)

2019 Приз ФІПРЕССІ за Найкращий український повнометражний фільм Одеського МКФ

2019 Національна премія кінокритиків "КІНОКОЛО" – Відкриття року

2019 Національна премія кінокритиків "КІНОКОЛО" – Найкраща акторка у головній ролі (Ірма Вітовська)

2019 Спеціальний диплом "За креативне дослідження нових шляхів розповісти про свою країну" у конкурсній секції "Молодість на марші" Мінського МКФ "Лістапад", Білорусь

2020 "Золота дзиґа" – Найкращий фільм

2020 "Золота дзиґа" – Найкраща жіноча роль (Ірма Вітовська)

2020 "Золота дзиґа" – Найкращий сценарій (Антоніо Лукіч, Валерія Кальченко)

2020 "Золота дзиґа" – Відкриття року (Антоніо Лукіч)

2020 Спеціальний приз журі програми Discovery Award на кінофестивалі Raindance, Велика Британія.

"Жив собі чорний кіт" — мультфільм режисера Юрія Марченка. Стрічку створено студією "Укранімафільм" у 2006 році на замовлення Міністерства культури і туризму України.

Відома прикмета застерігає людей триматися від чорних котів подалі, адже вони нібито обіцяють неприємності. Однак чи хтось замислюється над тим, як важко доводиться чорним котам, яких всі бояться і намагаються гнати подалі? Про одного такого юного котика та його надії й сподівання і йдеться в цьому оповіданні.

Режисер анімаційного фільму — Юрій Марченко, автор сценарію — Світлана Цвєленьєва, художник-постановник — Ярослава Руденко-Швецова, композитор — Неля Бикова, звукорежисер — Андрій Обоз. Актори — Андрій Золотілов, Ельзара Баталова.