В онлайн-кінотеатрі Держкіно – мультфільм "Йшов трамвай №9" Степана Коваля та комедія "Халепа на 5 baksiv" Мирослава Латика

01.05.2021

В онлайн-кінотеатрі Держкіно – фільм-володар "Срібного ведмедя" Берлінале "Йшов трамвай №9" режисера, художника-аніматора Степана Коваля та повнометражний ігровий дебют режисера Мирослава Латика "Халепа на 5 baksiv".

Анімаційний фільм "Йшов трамвай №9" це кумедна розповідь про наше життя, втілена у пластиліновому світі. В салоні звичайного трамвая під час поїздки вирують справжні пристрасті: люди з'ясовують стосунки, сваряться та фліртують, обговорюють плітки та свіжі епізоди улюбленого серіалу, діляться спогадами про бойове минуле, пиячать та співають пісні. Тим часом трамвай рухається у невідомому напрямі...

Український мультфільм, що вдало продемонстрував всю суть нашого життя, сколихнув світ – у 2003 році фільм став володарем "Срібного ведмедя" Берлінського кінофестивалю. Також картина отримала Гран-прі Міжнародного фестивалю анімаційних фільмів "КРОК", Гран-прі Штутгартського міжнародного фестивалю анімаційних фільмів та Приз глядацьких симпатій Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість".

Автор сценарію, кінорежисер, художник-постановник – Степан Коваль, художній керівник проєкту – Євген Сивокінь, художники-аніматори – Олег Педан, Людмила Міщенко, Олег Цуріков, Степан Коваль. Оператор – Олександр Ніколаєнко.

Фільм створено студією "Укранімафільм" на замовлення Міністерства культури і мистецтв України у 2002 році. 

 

"Халепа на 5 baksiv" – молодіжна комедія режисера Мирослава Латика, створена у 2019 році за підтримки Держкіно.

У стрічці йдеться про дрібного шахрая Хом'яка, який разом із друзями Максом та Зеником вважається головним підозрюваним у вбивстві. Слідчі мають знайти відповіді, та серед них є "кріт" і для нього слідство – це лише прикриття для іншої операції. Головні герої потрапляють у епіцентр розборок невідомих силовиків та місцевого авторитету, які полюють за головним доказом – флеш-карткою з відео державного злочину. І коли здається, що все пропало і життя скінчилось, у Хом'яка народжується смілива ідея.

Режисер – Мирослав Латик, сценаристи – Ольга Рєка, Мирослав Латик. Оператори-постановники – Євген Усанов, Костянтин Пономарьов. У ролях – Дмитро Хом'як, Євгенія Гладій, Олександр Жуковін, Микита Бичков-Андрієвський, Денис Пасєчний, Олег Примогенов, Ігор Пісний, Ада Роговцева. Продюсери – Олександр Дмитренко, Дмитро Хільченко, Поліна Бушинська.

Кінопроєкт став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Фільм створено Мистецьким агентством "Перлини сезону". Загальна вартість виробництва склала 8 млн 403 тис. грн, з яких 3 млн 609 тис. грн – державна фінансова підтримка.