В онлайн-кінотеатрі Держкіно – картина Романа Бондарчука "Вулкан"

26.03.2021

"Вулкан"  – дебютний повнометражний ігровий фільм режисера Романа Бондарчука, створений за підтримки Держкіно. Світова прем'єра драми з елементами комедії відбулась у 2018 році на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах.

За своє фестивальне життя стрічка здобула низку престижних міжнародних нагород. Зокрема Гран-прі Єреванського МКФ, приз  за найкращу режисуру на міжнародному фестивалі в Алмати та Гран-прі МКФ в Рабаті. За створення фільму "Вулкан" режисер Роман Бондарчук був нагороджений  Національною премією ім. Т. Г. Шевченка.

Також стрічку відзначено трьома нагородами "Золота Дзиґа" – за Найкращу чоловічу роль другого плану (Віктор Жданов), Найкращу операторську роботу (Вадим Ільков) та Найкращий звук (Борис Петер).

Лукас переживає кризу середнього віку. Він працює перекладачем в київському офісі ОБСЄ й у складі моніторингової місії вирушає на кордон з Кримом. Після декількох дивних збігів обставин, Лукас залишається сам у маленькому містечку на півдні України. Не знаючи куди йти, він опиняється в хаті місцевого дивака, на ім'я Вова. Слідуючи за Вовою, Лукас повільно занурюється у життя української провінції, у світ, який виходить за рамки його уяви, де речі виглядають повністю відірваними від усякої логіки чи структури.

В цих дивних місцях, де люди віднаходять щастя в найпростіших, часто ілюзорних речах, де переплелися минуле, сучасне і майбутнє, де кожен день може стати останнім, Лукас отримує шанс почати життя спочатку.

Мене в українській реальності цікавить ірреальність. Мене цікавлять міфи, які відбуваються з нами.  Що проходить через увесь "Вулкан", так це – почуття гумору, з яким люди сприймають, по суті, катастрофічні речі.

Режисер Роман Бондарчук

Головні ролі у фільмі виконують Сергій Степанський, Віктор Жданов та Христина Дейлик. Для Сергія Степанського – одного із найкращих звукорежисерів України – "Вулкан" став акторським кінодебютом.

Фільм створено компанією ТОВ "Татофільм". Виробництво фільму становить 9 млн 900 тис. грн, з них 4 млн 884 тис грн – державна фінансова підтримка.