В онлайн-кінотеатрі Держкіно – пригодницьке фентезі Юрія Ковальова "Сторожова Застава"

18.12.2020

"Сторожова Застава" режисера Юрія Ковальова – український повнометражний фільм-фентезі, знятий на мотивами однойменної книги Володимира Рутківського, що вийшов у широкий прокат 12 жовтня 2017 року.

Під час сонячного затемнення звичайний хлопчик Вітько потрапляє на тисячу років назад, у Київську Русь, в розпал вирішальної битви Добра і Зла. У його руках магічний камінь, що дає могутню силу, поруч – легендарні богатирі, про котрих він читав у книгах, а проти них – чорна магія та ціла армія на чолі з гігантським кам'яним монстром. Тепер тільки від хоробрості хлопчика залежить, чи переможе світло темряву і чи буде майбутнє таким, яким його знаємо ми.

"Сторожова Застава" стала дебютною повнометражною роботою режисера Юрія Ковальова. Сценарій фільму написали Сашко Дерманський, Ярослав Войцешек та Юрій Ковальов. Знімання фільму розпочалось у листопаді 2015 року й проходило в Карпатах на скелі Олекси Довбуша, на Житомирщині у Коростишівському кар'єрі та Тетерівському коші, на Київщині у місті Буча, на болотах та Лисій горі. Пісні для саундтреку фільму написали відомі українські музиканти: Фагот з гурту ТНМК виконав пісню "Мантра", акапельний гурт "Пікардійська терція" – пісню "Наша земля".

Головні ролі виконали: Даниїл Каменський, Єва Кошева, Роман Луцький, Олег Волощенко, Олександр Комаров, Георгій Дерев’янський, Слава Красовська, Наталія Сумська, Єржан Нуримбет, Єрболат Тогузаков, Іван Денисенко.

Фільм створено компанією "Кінороб" (FILM.UA Group) за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Загальний бюджет стрічки становить 39 млн 206 тис. 985 грн., з них 17 млн 992 тис. 628 грн. – державна фінансова підтримка.

12 фактів про "Сторожову Заставу"

 1. 100 тонн ґрунту, 1000 метрів мотузок та 200 квадратних метрів повсті було витрачено на будівництво табору половців.
 2. Лати богатиря Добрині (Олександр Комаров) складалися із 500 пластин, вагою 30 кілограмів.
 3. 450 метрів тканини було витрачено на костюм Шамана (Єрболат Тогузаков).
 4. Майже 1 квадратний кілометр складала площа зеленої тканини для створення віртуального світу.
 5. Для акторів спеціально виготовлено 160 костюмів. Ще близько 150 – підбір із приватних колекцій.
 6. На бороди акторів витрачено 2 кілограми волосся. Пошиття однієї бороди займало 2-3 дні, а всього було виготовлено 40 борід і 30 перук.
 7. Лише будівництво фортеці Сторожової Застави та декорацій у ній тривало майже півроку.
 8. На 10 кілограмів схуд під час зйомок актор Олег Волощенко (богатир Ілля).
 9. Близько 5-ти тисяч кілометрів проїхала знімальна група протягом усього часу зйомок.
 10. У фільмі грає відомий музикант Фагот із гурту "ТНМК". Він втілив образ найкращого вартового прикордонного міста Римів.
 11. Локації для зйомок фільму: Карпати – Скелі Довбуша, болото під Бояркою, Ботанічний сад і Лиса гора в Києві, Коростишівський кар’єр, Тетерівський кіш, озеро під Кагарликом, басейн у спорткомплексі Національного транспортного університету, музей побуту "Пирогово", озеро біля села Велика Бугаївка, спеціально збудована фортеця "Сторожова Застава" і павільйон № 1 студії FILM.UA.
 12. Для перевезення півсотні коней на майданчику було задіяно вісім спеціальних машин зі стійлами. Коней привозили заздалегідь перед початком зміни, щоб вони звикли до місцевості.