Експериментальна стрічка Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенка "Манливий, солодкий, без меж або Пісні і танці про смерть" вийшла онлайн

23.07.2021

В онлайн-кінотеатрі Takflix вийшла створена за підтримки Держкіно експериментальна стрічка Тетяни Ходаківської та Олександра Стеколенка "Манливий, солодкий, без меж або Пісні і танці про смерть". За рішенням авторів фільму, стрічка доступна безкоштовно на всіх територіях світу.

Манливий, Солодкий, Без меж – за записами богослова 13-го століття Іоане Петрічі так називаються три голоси у грузинському багатоголоссі.

"Манливий, солодкий, без меж або Пісні і танці про смерть" – це документальна стрічка 2017 року про сприйняття смерті й життя, розказана через три історії. Фільм знімався у чотирьох країнах – Україні (Київ, Карпати), Італії (Емілья-Романія, Сант-Арканжело і Пеннабіллі), Грузії (Тбілісі, Гурія) та США (Нью-Йорк). Більша частина кадрів у фільмі зняті на аналогову кіноплівку.

Грузинська гра "Лело", яка є лейтмотивом фільму, традиційно грається у селі Шухуті (Гурія) вже понад 300 років. Шкіряний мяч важить 16 кг, його набивають землею, змоченою вином. Між іграми, які проходять раз на рік, він зберігається у місцевому храмі. Переможці залишають м’яч на кладовищі, біля могили останього померлого односельчанина. Звідки пішла ця традиція – ніхто не пам’ятає. У останньому столітті гру пропустили лише у 1942 році, тому що всі чоловіки села були на війні.

У 2018 р. фільм "Манливий, солодкий, без меж" був номінований на кінопремію "Золота дзиґа" у категорії "Найкращий документальний фільм". Стрічка отримала 11 міжнародних нагород, серед яких дві спеціальні відзнаки фестивалю Docudays UA:

За зухвалість експерименту без кордонів і подорож без межі.

З його блаженними кінематографічними моментами й несподіваними сузір’ями (пальців і тканини, жестів і культурних ландшафтів), цей універсальний фільм про смерть (і те, що за нею) вразив нас самою майстерністю ручної роботи. Він зворушив своєю спокійною жагою життя.

Журі Міжнародного кінофестивалю документального кіно про права людини Docudays UA

Фільм створено компанією "Пронто Фільм" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Режисери стрічки – Тетяна Ходаківська та Олександр СтеколенкоОператори – Ярослав Пілунський, Георгій Берідзе, Олександр Запорожченко, Андрій Толошний. Продюсер фільму – Максим Асадчий.