До Дня пам'яті жертв Голодомору

28.11.2020

28 листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років. З 16:00 у вікнах осель з'являються символічні Свічки Пам’яті. Традицію вшановувати жертв Голодомору засвіченою у вікні свічкою започаткував американський історик Джеймс Мейс, який у 1986-1987 роках очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду. Запалена свічка у вікні домівки є виявом нашої пам'яті та віри у майбутнє.

До Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в онлайн-кінотеатрі Держкіно – документальна стрічка "Хлібна гільйотина" режисера Ігоря Кобрина

Фільм, що був створений у 2008 році до 75-х роковин Голодомору, складається з трьох серій: "Цар голод", "Великий перелом" та "Німий подзвін". Назва картини відображає винайдену Володимиром Леніним формулу терору голодом, яка дозволяла більшовикам тримати народи у повній покорі упродовж семи десятиліть. Саме ця формула призвела до трагічної соціальної і гуманітарної катастрофи української нації, наслідки якої не подолані ще й сьогодні.

Серіал має незвичну для документального фільму конструкцію і складається з трьох монологів від імені різних персонажів: більшовика, який брав безпосередню участь у тих трагічних подіях, селянина, який став жертвою його діяльності і, нарешті, нашого сучасника, який дізнався про Голодомор більше ніж через пів століття.

Режисер та автор сценарію – Ігор Кобрин. Виробництво студія "Телеком" за підтримки Державного агентства України з питань кіно.