Підтримай українське! Дивись своє після Перемоги!

Більше інформації Менше інформації

Підтримай українське! Дивись своє після Перемоги!

Рік: 2022
Прем'єра в Україні: 2022-08-22
Дата релізу в Україні: 2022-08-22
Світова прем'єра: 2022-08-22
Світовий прокат: 2022-08-22
Мова:
згорнути
Опис фільму

Підтримай українське кіно: Державне агентство України з питань кіно оголошує акцію на підтримку вітчизняної кіноіндустрії. Кошти, зібрані від проведення акції, будуть спрямовані на завершення фільмів, девелопмент перспективних проєктів, проведення наступного конкурсу Держкіно та виробництво нових фільмів.

Протягом 2014 - початку 2022 року українська кіноіндустрія збагатилася 150 повними метрами, які зібрали в національному прокаті понад 900 000 000 гривень. Українські фільми перевершували в прокаті світових мейджорів і здобували мільйони прихильників серед пересічних глядачів. За 8 років українське кіно стало знаковим явищем.

Із початком повномасштабного вторгнення українська кіноіндустрія завмерла: зали кінотеатрів залишилися без глядачів, а деякі були вщент зруйновані російськими ракетами, творці улюблених фільмів та українські актори змінили кінокамери на зброю чи волонтерське посвідчення, припинилися зйомки, а довгоочікувані прем’єри відтермінували на невизначений період. Більшість коштів, що були виділені на розвиток українського кіно, були розподілені на військові та гуманітарні потреби: бюджет Державного агентства України з питань кіно 2022 року скоротився в 14(!) разів.

Держкіно та українська кіноспільнота відкрили культурно-інформаційний фронт. Ми написали сотні офіційних звернень – до фестивалів, кіноінституцій, міністерств, офісів міжнародних студій, дистриб'юторів та VOD-платформ, – із закликом припинити співпрацю з росією та не показувати російське кіно. Ми говорили й говоримо світу правду про війну в Україні з червоних доріжок кінофестивалів та з екранів кінотеатрів. Ми повезли українське кіно у Всесвітній благодійний кіномарафон для збору коштів на підтримку нашої кіноіндустрії та розпочали кінопокази Національного туру "Кіно заради Перемоги!" на підтримку наших військових та переселенців, які змушені рятуватись від війни у більш безпечних місцях нашої країни. Ми вигнали росію з "Єврімаж" та приєдналися до Європейської кіноасоціації EFAD.

Культурний фронт тримає оборону і ми маємо зберегти той рівень розвитку кіногалузі, якого досягли до 24 лютого 2022 року. Діюча та дієва українська кіноіндустрія зможе ефективно протистояти російській культурній агресії, дасть змогу світу бачити нас справжніх через представлення української культури в аудіовізуальному мистецтві. Зрештою, це дозволить виробникам кіно та акторам повернутися до роботи та тішити нас своїми новими проєктами після нашої спільної Перемоги.

Саме задля збереження рівня розвитку українського кіно Державне агентство України з питань кіно оголошує про відкриття спеціального рахунку для збору коштів на підтримку української кіногалузі. У презентаційному відео ви побачите кадри найуспішніших українських стрічок, які здобули підтримку глядачів по всьому світу, та фільмів-новинок, виробництво яких не встигли завершити до повномасштабного вторгнення.

  1. Зіскануй QR код або перейди за лінком: https://usfa.gov.ua/stand-with-ukraine;
  2. Вибери метод оплати;
  3. Відправ будь-який внесок.

Зібрані кошти планують спрямувати на:

- завершення виробництва фільмів, затверджених Радою з державної підтримки кінематографії;

- запуск виробництва нових фільмів для підтримки української кіноіндустрії та кінематографістів у воєнний час;

- розробку нових фільмів для забезпечення безперервності циклу розвитку українського кіно.

Державне агентство України з питань кіно гарантує прозорість та відкритість використання коштів і публічну фінансову звітність.

"Сьогодні Держкіно підтримує всі дії, спрямовані на захист нашої країни, але водночас має забезпечити життєдіяльність української кіносфери, аби зберегти робочі місця та забезпечити українського глядача якісним національним продуктом. Ми хочемо створювати українське кіно, розвивати українське кіно та дивитись його разом із вами. І кожна маленька допомога вартістю одного квитка на майбутній фільм робитиме це можливим. Ми запускаємо акцію на підтримку українського кіно Україною, ширимо цей заклик світовою кіноспільнотою й просимо всіх долучатись: ми маємо знімати українське кіно та розповідати наші, власні історії".

Голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук

Попри складнощі, українське кіно супроводжує українців під час війни: українські мультфільми розраджують дітей у бомбосховищах, повнометражні фільми та серіали піднімають дух військових на передовій та слугують підтримкою для українських переселенців. Поступово відкриваються кінотеатри, повертаються світові мейджори, українське кіно мандрує світом – воно є взірцем розмаїтості, унікальності та самобутності української культури. Відновлюється й національний прокат – українські фільми знову збирають українців у кінотеатрах, які продовжують функціонувати навіть у ці скрутні часи.

Українське – стало світовим трендом. Українське кіно – унікальне та самобутнє, воно є нашою зброєю проти ворога на культурному фронті.

Підтримуй українське – дивись своє після Перемоги!