Інтерв’ю та коментарі

24.02.2023

"Кінопродукт, пов'язаний із росією, не може вийти на українські екрани" — Держкіно (Укрінформ)

Державне агентство з питань кіно під час видачі прокатних посвідчень ретельно перевіряє штат компаній-дистриб'юторів і договори щодо прав на фільм, тому кінопродукт, пов'язаний з рф, не вийде на українські екрани.

Читати далі
19.11.2022

Марина Кудерчук, голова Держкіно: "Я гарантую прозорість проведення конкурсу на керівника Довженко-центру"

Українське кіно, попри війну, продовжує крокувати світом - ось тільки в листопаді наші стрічки були представлені на фестивалях у Німеччині (Filmfestival Cottbus) та Кореї (благодійний кіномарафон CinemAid Ukraine Charity Film Marathon). Промоція українського кінематографа зараз вкрай важлива, але все це – фільми, створені до початку повномасштабної агресії, а от що відбувається з вітчизняним кінопроцесом сьогодні і які його перспективи, УКРІНФОРМ розпитали у голови Держкіно Марини Кудерчук. Не оминули в розмові також і ситуацію, що склалася довкола реорганізації та нових призначень у Національному центрі Олександра Довженка.

Читати далі
15.11.2022

Телеканал "Рада" про Перший етап Національного Туру "Кіно заради Перемоги!"

Відбулося понад 900 кінопоказів для військових, внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад у 18 областях України!

Читати далі
12.11.2022

Кілька слів про маніпуляції (щодо ситуації навколо Довженко-Центру)

Що з цього підходить до дій Держкіно? Аж нічого, але ж треба було на щось послатись. Та й про заборону доступу йдеться виключно в контексті загрози фільмофонду. Але в Держкіно вже неодноразово твердять — фільмофонд не те що знищувати, а навіть просто переміщувати ніхто не збирався. Він знаходився і буде знаходитись за адресою м. Київ, вул. Васильківська, 1.

Читати далі
10.11.2022

Про "альтернативну" культуру від Центру Довженка (і це не про кіно)

Роздмухуючи скандал навколо зміни керівництва Довженко-Центру, співробітники установи маніпулюють патріотичною свідомістю суспільства і, ймовірно, намагаються відволікти увагу від фінансових зловживань своєї колишньої керівниці Олени Гончарук. Про це в колонці для Цензор.НЕТ пише голова Асоціації судових репортерів України, засновник Центру викривачів корупції Сергій Козлов.

Читати далі
29.10.2022

Марина Кудерчук: "Держкіно зацікавлене у співпраці з кіноспільнотою та завжди йде на контакт з тими, хто цього дійсно бажає та прагне"

Два місяці назад Державне агентство України з питань кіно видало наказ про реорганізацію ДП "Національний центр Олександра Довженка".

Читати далі
17.09.2022

Фільм «Щедрик» Олесі Моргунець-Ісаєнко показали у Римі. Репортаж Укрінформу

У Римі в Домі кіно відбулась прем’єра драми «Щедрик» української режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко.

Читати далі
16.09.2022

«Кіно заради Перемоги!»: у межах туру фільми показали вже в 11 областях

Національний тур «Кіно заради Перемоги!», що реалізується за ініціативи Офісу Президента, Держкіно, Асоціації "Дивись українське!", а також окремих підрозділів ЗСУ та Національної гвардії, з початку серпня провів 111 кінопоказів в 11 областях України.

Читати далі
13.09.2022

"Культура працює на випередження": Сеітаблаєв, Бенюк та Різоль про Національний тур "Кіно заради перемоги!"

Вимушені переселенці, військові та люди з різних куточків України вже понад місяць мають змогу безкоштовно дивитися актуальне українське кіно в межах Національного туру "Кіно заради перемоги!". Суспільне Культура поспілкувалося зі співорганізатором Андрієм Різолем та амбасадорами Богданом Бенюком та Ахтемом Сеітаблаєвим про важливість донесення кіно до глядача та їхні враження від заходів.

Читати далі