Інтерв’ю та коментарі

17.09.2022

Фільм «Щедрик» Олесі Моргунець-Ісаєнко показали у Римі. Репортаж Укрінформу

У Римі в Домі кіно відбулась прем’єра драми «Щедрик» української режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко.

Читати далі
16.09.2022

«Кіно заради Перемоги!»: у межах туру фільми показали вже в 11 областях

Національний тур «Кіно заради Перемоги!», що реалізується за ініціативи Офісу Президента, Держкіно, Асоціації "Дивись українське!", а також окремих підрозділів ЗСУ та Національної гвардії, з початку серпня провів 111 кінопоказів в 11 областях України.

Читати далі
13.09.2022

"Культура працює на випередження": Сеітаблаєв, Бенюк та Різоль про Національний тур "Кіно заради перемоги!"

Вимушені переселенці, військові та люди з різних куточків України вже понад місяць мають змогу безкоштовно дивитися актуальне українське кіно в межах Національного туру "Кіно заради перемоги!". Суспільне Культура поспілкувалося зі співорганізатором Андрієм Різолем та амбасадорами Богданом Бенюком та Ахтемом Сеітаблаєвим про важливість донесення кіно до глядача та їхні враження від заходів.

Читати далі
19.08.2022

Реорганізація «Довженко-Центру»: примха Держкіно чи життєва необхідність?

Колонка Голови Державного агентства України з питань кіно Марини Кудерчук на ЦЕНЗОР.НЕТ.

Читати далі
21.06.2022

Голова Держкіно Марина Кудерчук: "Для нас важливо, аби про Україну говорили не лише в контексті війни, хоч ця тема залишається першочерговою"

"Ми говоримо про війну, бо ми знаємо, що ми переможемо, й робимо все, щоб ця перемога відбулася якнайшвидше. І після перемоги ми маємо відбудувати Україну, маємо далі знімати кіно, маємо продовжити бути частиною європейської спільноти й цінностей, за які боремось саме зараз. І через наше кіно ми й показуємо світу, хто ми є та чого прагнемо" / Інтерв'ю Голови Держкіно Марини Кудерчук виданню "Реформа державного управління".

Читати далі
12.05.2022

"Нам жодним чином не потрібен спільний з агресором "культурний простір для роздумів" / Інтерв'ю Марини Кудерчук виданню MBR

Інтерв'ю Голови Держкіно Марини Кудерчук виданню Media Business Reports: про підготовку до участі України у 75-му Каннському кінофестивалі, перші підсумки кіномарафону на підтримку України CinemAid Ukraine Charity Film Marathon, роботу на міжнародному культурно-інформаційному фронті та підтримку української кіногалузі під час війни.

Читати далі
23.09.2021

Роз'яснення Держкіно щодо ситуації, що склалася навколо прокату документального фільму "Зошит війни"

Роз'яснення Держкіно щодо ситуації, що склалася навколо прокату документального фільму Романа Любого "Зошит війни"

Читати далі
27.04.2021

Перший рік на посаді, нові правила пітчингів та плани Держкіно / Інтерв'ю Марини Кудерчук виданню Yabl

У квітні Держкіно оголосило П'ятнадцятий конкурсний відбір кінопроєктів. Yabl поговорив з Головою Агентства Мариною Кудерчук про новий порядок пітчингів, новий склад Ради, який нещодавно розпочав свою роботу, а також виживання українського кіно в умовах суворого карантину.

Читати далі