Про "альтернативну" культуру від Центру Довженка (і це не про кіно)

10.11.2022

Роздмухуючи скандал навколо зміни керівництва Довженко-Центру, співробітники установи маніпулюють патріотичною свідомістю суспільства і, ймовірно, намагаються відволікти увагу від фінансових зловживань своєї колишньої керівниці Олени Гончарук. Про це в колонці для Цензор.НЕТ пише голова Асоціації судових репортерів України, засновник Центру викривачів корупції Сергій Козлов.

Як повідомлялося, 8 листопада співробітники Центру не пустили до робочого місця призначену Держкіно в.о. генеральної директорки Юлію Каждан. Серед причин був начебто намір нової очільниці "перевіряти фінансові документи". Принаймні про це заявила Марина Скирда, головний мистецтвознавець Центру.

Сергій Козлов нагадав, що Центр провів переоцінку майна, за підсумками якої вартість будівель нібито зросла. Втім він зауважує, що це неможливо — баланс невідремонтованих кімнат нежитлового призначення з кожним роком може тільки знижуватись. Експерт припускає, що таким чином колишнє керівництво намагалося створити видимість прибутковості та приховвати реальні збитки.

"Вказані приміщення перебувають у жахливому стані. В несучих стінах та підлозі приміщень Центру є тріщини. Окремі тріщини мають вкрай загрозливий, з точки зору безпеки експлуатації будівель, характер, та спостерігається тенденція до їх збільшення", — пише Сергій Козлов.

 

Він також повідомив, що за останні місяці значно зросла вартість бомбосховища, яке є на балансі Центру. При цьому ніяких заходів для покращення його стану не вживалося.
На думку Сергія Козлова, окрім сумнівних операцій із вартістю майна, в Центрі можуть приховувати інформацію про тендери. Адже деякі з них мають ознаки заздалегідь обраних переможців торгів, а також необгрунтованої ціни оренди обладнання.

"Юридичного та економічного аудиту Довженко Центру аж ніяк не уникнути, скільки "протестів на сходах" вони не влаштовували б", — заявив експерт. 

Більше читайте за посиланням