Новини

22.01.2022

Сила нашої держави – в єдності українських земель. Із Днем Соборності, Україно!

Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності.

Читати далі
21.01.2022

Завершено роботу над сатиричним мок'юментарі "Територія" режисера Мішеля Ладеса

Завершено роботу над сатиричним мок'юментарі "Територія" – короткометражним ігровим дебютом режисера Мішеля Ладеса. Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Читати далі
21.01.2022

Кіно має бути доступним: "Стоп-Земля" вийшла в прокат із звукоописом від "Доступного кіно"

Володар "Кришталевого ведмедя" Берлінале – стрічка Катерини Горностай "Стоп-Земля", яка зараз йде у прокаті, стала доступною для людей із порушенням зору – в будь-якому українському кінотеатрі, за допомогою безкоштовного застосунку Earcatch із звукоописом фільму від агенції "Доступне кіно" громадської організації "Боротьба за права".

Читати далі
20.01.2022

Представлено міжнародний трейлер стрічки Тараса Томенка "Терикони", яка бере участь у 72-му Берлінале

Світова прем'єра створеного за підтримки Держкіно документального фільму Тараса Томенка "Терикони" відбудеться 15 лютого в конкурсній секції Берлінале "Generation KPlus". На пресконференції з нагоди участі фільму в 72-му Берлінале автори фільму представили міжнародний трейлер стрічки.

Читати далі
20.01.2022

У США стартує "Санденс": у конкурсних програмах головного фестивалю незалежного кіно – два фільми, створені за підтримки Держкіно

20 січня розпочинає роботу Sundance Film Festival 2022. Цього року в конкурсних програмах головного фестивалю незалежного кіно – світові прем'єри двох українських фільмів, що створені за підтримки Держкіно: драми Марини Ер Горбач "Клондайк" та документальної стрічки Сімона Леренга Вільмонта "Будинок зі скалок". Через погіршення ковід-ситуації в США, команда фестивалю оголосила про перенесення всіх показів програми та індустрійних заходів в онлайн. Фестиваль триватиме до 30 січня 2022 року. 

Читати далі
17.01.2022

"Стоп-Земля" та "Цей дощ ніколи не скінчиться" – в "короткому" списку претендентів на Шевченківську премію в 2022 році

Створені за підтримки Держкіно фільми "Стоп-Земля" Катерини Горностай та "Цей дощ ніколи не скінчиться" Аліни Горлової – в "короткому" списку претендентів на Шевченківську премію в 2022 році.

Читати далі
17.01.2022

Стрічку ORTALAN Нарімана Алієва відібрано до Berlinale Co-Production Market

Майбутній фільм Нарімана Алієва ORTALAN став одним із 19 проєктів, які обрали серед 295 заявок офіційного відбору Berlinale Co-Production Market. Стрічка створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Berlinale Co-Production Market відбудеться онлайн, з 12 до 16 лютого 2022 року.

Читати далі
17.01.2022

Фільми "Щоденник нареченої Христа" Марти Смеречинської та "Крихка пам’ять" Ігоря Іванька будуть представлені на форумі WEMW в італійському Трієсті

Дві українські документальні стрічки, що створюються за підтримки Держкіно, – "Щоденник нареченої Христа" Марти Смеречинської та "Крихка пам’ять" Ігоря Іванька, – будуть представлені на форумі WEMW в італійському Трієсті. Фільми візьмуть участь у програмі Last Stop Trieste від індустріальної платформи When East Meets West, що пройде з 24 до 28 січня в межах Trieste Film Festival.

Читати далі
15.01.2022

Документальний фільм "Терикони" Тараса Томенка відібрано до конкурсної програми 72-го Берлінського кінофестивалю

Світова прем'єра створеного за підтримки Держкіно фільму "Терикони" відбудеться на 72-му Берлінському кінофестивалі. Документальну стрічку Тараса Томенка відібрано до конкурсної секції Берлінале – "GENERATION".

Читати далі
14.01.2022

Спортивна драма "Із зав’язаними очима" Тараса Дроня вийшла на онлайн-платформі Takflix

"Із зав’язаними очима" – це повнометражний дебют режисера Тараса Дроня. Міжнародна прем’єра стрічки відбулася на Варшавському кінофестивалі, де його визнали найкращим у конкурсі дебютних фільмів. На Одеському міжнародному кінофестивалі 2021 року стрічка здобула приз FIPRESCI за найкращий повнометражний фільм.

Читати далі