#UAразом: дивіться фільми "Мої думки тихі" Антоніо Лукіча та "Літа мої..." Володимира Гончарова

18.02.2022

У рамках "Кіномарафону єднання: #UAразом" пропонуємо подивитися культову українську комедію Антоніо Лукіча "Мої думки тихі" та анімаційний фільм Володимира Гончарова "Літа мої...", створений за мотивами живопису народної художниці України Марії Примаченко.

Лірична комедія Антоніо Лукіча "Мої думки тихі", що стала для режисера дебютом у повному метрі, – це історія про молодого звукорежисера Вадима. Зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, він отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити "незручну Україну" і вирушити в "привабливу Канаду", подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш підхожа для цього людина – мама Вадима.

Світова прем'єра комедії Антоніо Лукіча "Мої думки тихі" відбулась у секції East of the West 54-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, де фільм отримав Спеціальну нагороду журі.

В Україні кінофестивальна прем'єра стрічки пройшла на 10-му Одеському міжнародному кінофестивалі, де фільм отримав приз глядацьких симпатій, премію FIPRESCI за найкращий український фільм, премію за найкращу акторську роботу (Ірма Вітовська-Ванца) та спеціальну згадку журі (Андрій Лідаговський).

У 2019 році фільм отримав також Національну премію кінокритиків "Кіноколо" у категоріях "Відкриття року" (Антоніо Лукіч) та "Найкраща акторка" (Ірма Вітовська-Ванца). У 2020 році стрічка стала лауреатом Національної кінопремії України "Золота Дзиґа" у чотирьох номінаціях: "Найкращий фільм" (реж. Антоніо Лукіч, продюсери Дмитро Суханов, Алла Бєлая), "Найкращий сценарій" (Антоніо Лукіч, Валерія Кальченко), "Найкраща жіноча роль" (Ірма Вітовська) та "Відкриття року" (Антоніо Лукіч).

Загалом, стрічку було представлено на більш як 70 кінофестивалях світу. В український прокат фільм вийшов 16 січня 2020 року, того ж року картина вийшла на європейській стрімінговій платформі HBO Europe. Виробник: Toy Cinema за підтримки Держкіно.

Дивитись фільм "Мої думки тихі"

"Літа мої..." – український анімаційний фільм режисера Володимира Гончарова за мотивами живопису народної художниці Марії Примаченко, творчість якої є національним культурним спадком. Основою для персонажів фільму стали образи з творів художниці. Це її літа в образі дівчат, її "діди", прості селяни, її земляки, це її улюблений золотий лев, "хижачка"… Усі вони йдуть до своєї мами Марії на день народження. Фільм дає глядачеві відчути найголовніше у творчості Марії Примаченко – перемогу добра і миру, саме життя нашого народу.

Режисер-постановник: Володимир Гончаров. Сценаристи: Володимир Гончаров, Едуард Кірич. Художник-постановник: Едуард Кірич. Композитор: Олександр Спаринський. Продюсер: Віктор Слєпцов ("Борисфен-С"). Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Дивитись фільм "Літа мої..."