10 вересня на 78-му Венеційському кінофестивалі відбудеться світова прем’єра фільму "Носоріг" Олега Сенцова

10.09.2021

10 вересня на 78-му Венеційському міжнародному кінофестивалі відбудеться світова прем’єра фільму "Носоріг" Олега Сенцова. Картина Сенцова стане фільмом-закриттям секції.

Історія стрічки заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Головні ролі виконали Сергій Філімонов, Євген Черников, Євген Григор’єв та Аліна Зєвакова. Оператором-постановником стрічки виступив відомий польський оператор Богуміл Годфрейув.

Стрічку створено у копродукції України, Польщі та Німеччини. Зйомки "Носорога" проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року. Українську сторону виробництва представляють продюсер Денис Іванов ("Артхаус Трафік") та Олег Сенцов ("Край Кінема"). Польські співпродюсери – Даріуш Яблонський, Віолетта Камінська, Ізабела Войчік (Apple Film Production), німецькі – Хайно Деккерт, Тіна Бьорнер (Ma.ja.de. Fiction). Міжнародний дистриб’ютор стрічки – компанія WestEnd Films.

Створення фільму підтримано Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань кіно, фондом підтримки спільного кіновиробництва та прокату кінематографічних та аудіовізуальних робіт EURIMAGES, Польським кіноінститутом, німецьким кінофондом Medienboard Berlin-Brandenburg.

Нагадаємо, у 2019 р. тріумфальну перемогу в секції "Горизонти" 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю отримала стрічка Валентина Васяновича "Атлантида". Цього року Валентин Васянович представляє в основному конкурсі фестивалю свою нову стрічку "Відблиск", а в "Горизонтах" разом із "Носорогом" за перемогу змагається стрічка "Цензорка" Петера Керекеша спільного виробництва Словаччини, Чехії та України.

78-й Венеційський міжнародний кінофестиваль триває з 1 до 11 вересня 2021 року.