12 червня відбудеться урочиста церемонія нагородження лауреатів П'ятої Кінопремії "Золота Дзиґа"

10.06.2021

Саме тоді стануть відомі імена лауреатів у 23 номінаціях. Оголошувати їх будуть журналіст і телеведучий Олег Панюта та акторка і телеведуча Дар’я Трегубова.

Перші лауреати вже відомі – режисер Роман Балаян отримає почесну премію за внесок у розвиток українського кіно, Наталку Ворожбит нагородять премією "Відкриття року", яка була започаткована минулоріч, а "Премію глядацьких симпатій" отримає створена за підтримки Держкіно стрічка Міши Кострова "Пекельна хоругва, або Різдво Козацьке".

Загалом на здобуття Кінопремії було подано 86 повнометражних та короткометражних стрічок, з яких до довгого списку увійшла 81 кіноробота. Чотири номінанти з 81 – це серіали, які вперше в історії "Золотої Дзиґи" змагатимуться за премію "Найкращий ігровий серіал". Лідерами за кількістю номінацій є п’ять претендентів на "Найкращий фільм": "Погані дороги" Наталки Ворожбит – 15 номінацій, "Атлантида" Валентина Васяновича – 11, "Толока" Михайла Іллєнка – 9, "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик – 4 і "Черкаси" Тимура Ященка – 4.

Під час урочистої церемонії нагородження П'ятої Національної Кінопремії "Золота Дзиґа" виступить український попрок-електронний гурт Cloudless

Також вперше в межах Кінопремії "Золота Дзиґа" відзначать фільм за доступність для людей з порушенням зору або слуху.

За звання "Найкращий доступний фільм" боротимуться стрічки "Погані дороги", "Забуті", "Віктор Робот", "Толока" та "Земля блакитна, ніби апельсин".

Ці фільми серед номінованих на здобуття "Золотої Дзиґи" відповідають міжнародним стандартам та забезпечені звукоописом для незрячих людей і розгорнутими субтитрами для нечуючих людей.

Переможця у номінації було обрано шляхом анонімного голосування глядачів із порушенням зору. Статуетку за "Найкращий доступний фільм" від організації людей з інвалідністю "Fight For Right / Боротьба за права" вручать 12 червня під час урочистої церемонії нагородження "Золотої Дзиґи".

Церемонія нагородження лауреатів П'ятої Національної кінопремії "Золота Дзиґа" відбудеться за підтримки Державного агентства України з питань кіно.