12 кінопоказів у 4 областях України: пройшов третій вікенд Національного туру "Кіно заради Перемоги!"

23.08.2022

Із 17 до 21 серпня в межах Національного туру "Кіно заради Перемоги!" відбулося дванадцять кінопоказів у чотирьох областях України: Житомирській, Тернопільський, Закарпатській та Київській.

17 та 19 серпня українці, що були вимушені тікати від війни й зараз знайшли притулок на Житомирщині, разом із місцевою громадою та наймолодшими кіноглядачами Житомира подивились фільми культового українського анімаційного серіалу "Пригоди козаків" і сімейну пригодницьку стрічку Віктора Андрієнка "Іван Сила", що розповідає про найсильнішу людину світу – Івана Фірцака із Закарпаття.

На батьківщині українського богатиря, на Закарпатті, 18 та 19 серпня для військових відбулися покази створених за підтримки Держкіно стрічок, які засновані на реальних подіях 2014 року. Наші захисники подивились фільм "Кіборги" Ахтема Сеітаблаєва, присвячений героям оборони Донецького аеропорту, воєнну драму Тимура Ященка "Черкаси", що розповідає про команду українського корабля, яка чинила опір ворогу під час анексії Криму та не спустила державний прапор, і воєнну комедію Андрія Іванюка "Східняк" із Богданом Бенюком у головній ролі.

19 серпня на Київщині для бійців Національної гвардії України відбувся кінопоказ стрічки Ахтема Сеітаблаєва та Джона Вінна "Захар Беркут". Фільм гвардійцям представили режисер Ахтем Сеітаблаєв та актор Олексій Тритенко. Спеціально для бійців Нацгвардії був показаний також трейлер нового документального фільму циклу "Культура vs війна" режисера Кадіма Тарасова із кадрами оборони Маріуполя та заводу "Азовсталь". Розповів деталі про стрічку та представив фільм Ахтем Сеітаблаєв, який є героєм однієї з новел циклу.

Із 18 до 21 серпня в містах та селах Тернопільській області пройшли шість показів українського кіно для переселенців і жителів місцевих громад та кінопоказ для військовослужбовців. Наші захисники переглянули воєнне роуд-муві "Східняк" Андрія Іванюка, а в громадах пройшли покази історичної драми Олексія Шапарєва "КРУТИ 1918", комедійного бойовика Романа Перфільєва "Безславні кріпаки", історичного екшну про незламний дух українського народу "Захар Беркут" та ще один показ воєнної комедії Андрія Іванюка "Східняк".

Кінопокази третього вікенду Національного туру "Кіно заради Перемоги!" проведено Асоціацією "Дивись українське!" у взаємодії з координаторами туру від обласних військових адміністрацій.

Національний тур "Кіно заради Перемоги!" реалізується за ініціативи Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно, Асоціації "Дивись українське!" за підтримки фонду "МХП-Громаді" та компанії "Делойт" в Україні, за сприяння компанії "Вавілон", ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", окремих підрозділів ЗСУ та Національної гвардії України у взаємодії з обласними військово-цивільними адміністраціями та Національною поліцією України.