12 листопада завершився Film Festival Cottbus

16.11.2023

12 листопада завершився Film Festival Cottbus

Film Festival Cottbus є одним із провідних світових фестивалів сучасного кіно в Центральній та Східній Європі.

Створений за підтримки Держкіно фільм «Назавжди-Назавжди» режисерки Анни Бурячкової переміг в основному конкурсі міжнародного кінофестивалю.

Вітаємо команду фільму з перемогою!

«Назавжди-Назавжди» — це історія про виживання, та водночас — любов, це про сором, але і безтурботність, про свободу та залежність від свого тіла. Це про відчайдушність, ніжність, біль, насолоду та пошук себе та правильних рішень. А ще це фільм про юність тих, кому зараз за 30, тих, хто в новітні часи став найбільш пристрасним і відданим борцем за свободу

У секції «Спектр» відбулась німецька прем’єра створеного за підтримки Держкіно фільму «Уроки толерантності» режисера Аркадія Непиталюка.

За сюжетом фільму, — пересічна українська родина, аби дати раду фінансовій скруті, погодилася стати учасниками програми з євроінтеграції «Уроки толерантності». Але серед усіх інших викликів, їх також хвилює те, що скажуть сусіди.

Світова прем’єра створеного за підтримки Держкіно повнометражного документального фільму «Бартка» режисера Володимира Бакума відбулась у секції «EcoEast».

Картина розповідає про лісничого Василя Павловича з українських Карпат, який все життя займається рубкою лісу та періодично страждає від паводків. На думку героя, паводки спровоковані глобальним потеплінням. Де ж правда?

Також, у конкурсі короткометражних фільмів взяв участь фільм «Як це було» Анастасії Солоневич та Даміана Коцура.

11 листопада, під час Українського дня відбулись безкоштовні покази таких українських фільмів, які належать до секції «В центрі Уваги: Україна»:

  • «Сашенька» режисера Олександра Жовни (створено за підтримки Держкіно);
  • «Як далеко близько» режисерки Інги Пилипчук;
  • «Жевріння: Дерево життя» режисерки Надії Миколаєнко;
  • «Фотофобія» режисерів Івана Остроховського, Павола Пекарчика;
  • «Ви знаєте, це буде про війну» режисерки Ольги Цибульської.

Film Festival Cottbus (FFC) був започаткований у 1991 році.

Сьогодні він є одним із найбільш знаних у світі кінофестивалів Східної Європи.

Кінофестиваль у Котбусі цього року проходив з 7 до 12 листопада.