14 жовтня у прокат виходить документальна етно-реконструкція "Весільний спадок"

13.10.2020

14 жовтня у широкий кінотеатральний прокат виходить стрічка Олексія Гуза "Весільний спадок" – повнометражний документальний фільм про весільні звичаї та обряди 8 областей України: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької. Фільм створено компанією FILM.UA Television (FILM.UA Group) за підтримки Державного агентства України з питань кіно. 

"Весільний Спадок" є не лише унікальною збіркою невідомих до цього часу матеріалів, свідчень та реконструкцій: це ще й кіно про людей, які все своє життя займаються зберіганням та відновленням української традиційної культури. У проєкті знялись відомі історики, фольклористи, етнографи та колекціонери Марія Квітка, Роксоляна Шимчук, Олександра Сторчай, Володимир Щибря, Ігор Перевертнюк. Всі костюми, показані у фільмі, є автентичними національними строями, які ретельно зберігаються в приватних колекціях, а пісні, що звучатимуть у стрічці, є до цього часу невідомими регіональними весільними піснями, які було знайдено, записано та відтворено спеціально для цього проєкту.

Стрічку створено компанією FILM.UA Television (FILM.UA Group) за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінопроєкт "Весільний спадок" став одним із переможцем Дванадцятого конкурсного відбору та отримав державну фінансову підтримку розміром 1 млн 475 тис. 440 грн. (39,73 % загальної вартості виробництва фільму). Режисером та оператором фільму є Олексій Гуз, продюсер – Олена Малкова.