15 лютого відбудеться відкриття 74-го Берлінського Міжнародного Кінофестивалю в Німеччині.

14.02.2024

15 лютого відбудеться відкриття 74-го Берлінського Міжнародного Кінофестивалю в Німеччині.

Цього року Берлінале триватиме з 15 по 25 лютого. За нагороди на кінофестивалі змагатимуться 20 кінокартин. Імена переможців оголосять 24 лютого.

На Берлінському міжнародному кінофестивалі відбудуться прем’єра трьох українських стрічок:

- Ігровий повнометражний фільм «Редакція»/ Redaktsiya (за підтримки Державного агентства України з питань кіно)режисера Романа Бондарчука також покажуть у програмі Forum.

У диких степах і лісах Півдня України молодий науковий співробітник природничого музею Юра намагається врятувати рідкісних тварин від знищення та натомість стає свідком підпалу лісу. Він несе фотографії підпалювачів і свою статтю до редакції місцевої газети, але ні природа, ні справедливість тут нікого не цікавлять. Його наївне бачення світу руйнується у вирі фейкових новин, корупційних схем і фальсифікованих виборів. Опинившись у центрі таємничого ритуалу, який проводять місцеві чиновники, герой має з’ясувати, хто він — представник зникаючого виду «людини справжньої» чи звичайний невдаха?

Фільм створений у копродукції з Німеччиною, Чехією та Словакією.

 

- Документальний фільм «Трошки чужа»/A Bit of a Stranger — режисерки Світлани Ліщинської, покажуть у межах програми Panorama Documente.

У фільмі російськомовна українка Світлана досліджує колонізовану частину своєї свідомості та намагається знайти відповіді на питання, як радянський тоталітаризм і русифікація вплинули на стосунки в її родині.

Фільм створений у копродукції з Німеччиною та Швецією.

  • Документальний фільм «Мирні люди»/ Intercepted — режисерки Оксани Карпович, покажуть у межах програми Forum, зосередженій на пошуку нових форм кіномови.

Стрічка розлого зображує руйнування, завдані війною проти України. Шокуючий паралельний світ створюють перехоплені телефонні розмови між російськими солдатами та їхніми родинами. Звук і зображення приголомшено дивляться одне одному в обличчя. Фільм створений у копродукції з Канадою та Францією.

Берлінський міжнародний кінофестиваль — міжнародний кінофестиваль категорії А, який вважають одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу в сфері кіно. Відбувається щороку з 1951-го в лютому. Близько 400 фільмів будуть представлені в різноманітних секціях.