16 листопада відбудеться дискусійна панель "Копродукція між Україною та Канадою: можливості для виробників аудіовізуального контенту"

10.11.2021

16 листопада 2021 року в межах проєкту #ucancoproduce відбудеться дискусійна панель "Копродукція між Україною та Канадою: можливості для виробників аудіовізуального контенту". Це онлайн-подія, що має на меті розкрити особливості дії Угоди про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Канадою та Україною.

Угода, яка набрала чинності на початку цього року, відкриває нові можливості для взаємовигідної співпраці в контент-індустрії для обох країн. Відповідно до Угоди, продюсери з Канади та України можуть створювати кіно-, телевізійний та digital контент (серіали, фільми, шоу), а також кросплатформні продукти спираючись на підтримку країн-сторін договору.

З метою практичного втілення Угоди, у вересні цього року стартував проєкт "Друга Конференція та зустрічі з копродукції Україна-Канада" (#ucancoproduce), ініційований Українською кіноасоціацією та Посольством Канади в Україні.

В межах конференції й відбудеться дискусійна панель "Копродукція між Україною та Канадою: можливості для виробників аудіовізуального контенту". Під час події спікери розкажуть про особливості державної підтримки виробників контенту на національному та регіональному рівні, а також розкриють механізми функціонування Угоди. Зокрема, експерти розкажуть про те, як фільму набути національного статусу та отримати державне фінансування, а також про податкові пільги на кіновиробництво в Україні та Канаді. Ви дізнаєтесь, які головні умови мають бути враховані у договорі про співпрацю між продюсерами, щоб отримати переваги для спільного виробництва відповідно до Угоди. Також від України буде представлено оновлену систему кеш-рібейтів, унікальні локації для зйомок та новий сервіс для локейшн-менеджерів, який покликаний зорієнтувати міжнародних партнерів в українській аудіовізуальній індустрії.

У дискусії візьмуть участь представники державного та бізнесового секторів АВ індустрії України та Канади. Крім цього, на прикладі успішних кейсів, продюсери поділяться власним досвідом міжнародної співпраці та дадуть практичні поради для виробників контенту у пошуках партнерів за кордоном.

Початок 16 листопада о 17:00.
Щоб приєднатися до заходу та поставити запитання спікерам, реєструйтесь за лінком.

Подальший перебіг проєкту #ucancoproduce для зареєстрованих продюсерів:

  • 17 листопада відбудеться онлайн-пітчинг #ucancoproduce, де канадські та українські продюсери презентують свої проєкти, аби знайти копродюсерів та партнерів з іншої країни для реалізації проєктів.
  • 22 листопада продюсери, чиї проєкти викличуть інтерес з боку потенційних партнерів, зможуть особисто поспілкуватися на онлайн-зустрічах та обговорити можливості подальшої колаборації.

Проєкт реалізовується за підтримки Державного агентства України з питань кіно, Канадської Асоціації Медіа Продюсерів (CMPA)Telefilm CanadaМіністерства з питань канадської спадщини. Організатор проєкту: консалтингова компанія Media Resources Management (MRM).

"Перша Конференція з копродукції в кіно Канада-Україна" відбулася у межах Європейського Кіноринку міжнародного кінофестивалю Berlinale 2020 (Берлін, Німеччина) 21 лютого. У 2020 році була ратифікована міждержавна угода між Україною і Канадою про спільне кіновиробництво, яка відкриває нові можливості для партнерства. У 2019 році в Україні був прийнятий закон "Про державну підтримку кінематографії в Україні", що декларує cash rebates для іноземних виробників контенту в Україні на рівні 25+5%. Цей закон націлений на залучення іноземних виробників контенту в Україну.