18 Docudays UA: головний приз національного конкурсу здобула стрічка "Земля Івана" Андрія Лисецького

05.04.2021

Головний приз конкурсу DOCU/УКРАЇНА 18-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA здобула картина "Земля Івана", присвячена життю українського митця та останнього представника поліського народного живопису Івана Приходька. Стрічка, створена за підтримки Держкіно, стала дебютною режисерською роботою Андрія Лисецького.

"Земля Івана" Андрія Лисецького — проникливий портрет митця Івана Приходька. Фільм з любов’ю змальовує його особистий, майже шаманський творчий метод, а також відкриває широкому колу глядачів сповнений образами української народної культури внутрішній світ художника.

Журі конкурсу DOCU/УКРАЇНА

Також фестивальними нагородами відзначені ще три кінопроєкти, створені за підтримки Держкіно. Особливу відзнаку конкурсу DOCU/УКРАЇНА та особливу відзнаку студентського журі отримав фільм режисера Семена Мозгового "Сіль з Бонневілю". Стрічка розповідає про жагу двох українських хлопців встановити світовий рекорд швидкості на модифікованому мотоциклі "Іж-49" 1951 року випуску.

Режисерська робота створює ефект повного занурення глядача в історію головних героїв. А використання природного світла й організація кадрів стирають межу між реальністю героїв і мовою кіно.
Студентське журі фестивалю Docudays UA

У межах індустрійної секції DOCU/ПРО відбулась презентація українських документальних повнометражних фільмів на стадії виробництва та поствиробництва — Ukrainian Doc Preview. Кінопроєкти було представлено відбірникам світових фестивалів і представникам міжнародних фондів, сейлз-компаній та броадкастерам.

Нагороду CURRENT TIME TV POST-PRODUCTION AWARD та $2000 на постпродакшен отримав фільм режисерки Аліси Коваленко "Експедиція 49". Картина розповідає історію п’яти бунтівних підлітків із Золотого та Станиці Луганської, які нарешті отримують можливість відкрити для себе інший світ поза межами війни, коли мандрівник Валентин Щербачов вирішує взяти їх із собою в свою 49-ту гімалайську експедицію.

За зображення крихкого світу дітей, чиї мирні життя — під постійною загрозою, що проявляється у щоразу дедалі ближчих артилерійських залпах. Війна наближається, але діти не хочуть відмовлятись від омріяної й сповненої пригод експедиції в Гімалаї.

CURRENT TIME TV

Окрім того, режисерка фільму Аліса Коваленка отримала нагороду від EWA NETWORK MEMBERSHIP AWARD — річне членство в спільноті EWA за сміливість і прагнення розвивати свій унікальний проєкт, який віднині зможе скористатись перевагами нетворкінгу і підтримки спільноти. Творці фільму "Експедиція 49" отримали також KINO42 SCREENING AWARD — можливість переглянути чорновий монтаж у кінозалі KINO42 та PITCH THE DOC AWARD — кураторську та консультаційну підтримку від міжнародних експертів.

А серед переможців у номінації RIGHTS NOW! — нагороди, яку вручають креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність свого фаворита відібрала телевізійна платформа Current Time TV. Нагороду у $5000 отримала стрічка "Цей дощ ніколи не скінчиться" режисерки Аліни Горлової. Це історія 20-річного Андрія Сулеймана та його родини в нескінченному циклі "війна-мир". Головний герой стрічки, який разом із батьком переїхав із Сирії, стикається із черговим військовим конфліктом уже в Україні.

За монументальний художній твір, що занурює глядача у монохромність вічного існування між чорним і білим; за архетипний образ постійної присутності війни та витончене зображення крихкості людського життя Current Time TV вручає нагороду фільму "Цей дощ ніколи не скінчиться" режисерки Аліни Горлової.

CURRENT TIME TV 

Докладніше про всіх переможців цьогорічного фестивалю на сайті Docudays UA.

18-ий Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбувся онлайн з 26 березня по 4 квітня за підтримки Посольства Швеції в Україні, Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно. Протягом тижня глядачі мали змогу подивитися 105 фільмів. Роботу онлайн-кінотеатру DOCUSPACE продовжено до 23 квітня