18-й Міжнародний фестиваль Docudays UA оголосив п'ятірку фільмів-учасників Ukrainian Doc Preview

03.03.2021

Оголошено проєкти, які стануть учасниками презентації Ukrainian Doc Preview на 18 Міжнародному фестивалі про права людини Docudays UA-2021.

Головна мета Ukrainian Doc Preview — представити потенційним міжнародним партнерам найкращі українські документальні стрічки на стадії виробництва або постпродакшну, які потребують підтримки з промоцією, дистрибуцією або шукають дофінансування.

Кадр з фільму "Свідки Флоріана"

Серед 46 документальних повнометражних робіт було відібрано п’ять стрічок у жанрі креативної та авторської документалістики. Три з них, — "Привоз" Єви Нейман, "Крихка пам'ять" Ігоря Іванька та "Експедиція 49" Аліси Коваленко, — створюються за підтримки Держкіно.

Учасники Ukrainian Doc Preview-2021:

  • "Експедиція 49",  режисерка Аліса Коваленко;
  • "Свідки Флоріана", режисер Олексій Радинський;
  • "Привоз", режисерка Єва Нейман;
  • "Фрагменти льоду", режисерка Марія Стоянова;
  • "Крихка пам’ять", режисер Ігор Іванько.

"Привоз". Режисерка — Єва Нейман, продюсери — Геннадій Кофман та Ольга Бесхмельниціна.

Фільм документує життя одного з найстаріших і найбільших базарів Європи. Пристрасті по обидва боки прилавків, сни вантажників, таємні мрії продавчинь риби... Роздумами про світобудову та сенс життя ділиться базарна охорона й очільник барахолки. Що було, що є, що буде — ромські передбачення, «дуже точна вага» і щедрі порції на пробу. На Привозі представлено всі прошарки населення міста. Представлено й виявлено! Сюди приходять усі, і кожен знаходить щось для себе. Хто шукає див чи метаморфоз — змін долі, людської душі, часу — теж не піде з порожніми руками. 

"Крихка пам’ять". Режисер — Ігор Іванько, продюсери — Олександра Братищенко, Марія Пономарьова, Петер Керекес, Ігор Іванько.

Видатний український кінооператор Леонід Бурлака, що працював на Одеській кіностудії з середини 60-х, раптово почав втрачати пам’ять через хворобу Альцґеймера. У цей самий час його онук Ігор, також кінооператор, знайшов закинуту і суттєво пошкоджену частину дідового фотоархіву: знімки, які дід зробив як молодий оператор, що тільки починає будувати свою кар’єру в часи хрущовської Відлиги. Зрозумівши, що майже нічого не знає про свого діда, Ігор починає пошук всього, що хоча б трохи проливало світло на Леоніда та його шлях. Ігор переосмислює вплив радянської кіноіндустрії на його сім’ю та на країну в цілому й знаходить ті ниточки, що поєднують його з дідом. Проте час іде невпинно: дуже скоро Леонід перестане впізнавати свого онука.

"Експедиція 49". Режисерка — Аліса Коваленко. Продюсери — Аліса Коваленко, Валерій Калмиков, Стефан Сіоан, Олексій Кобелєв, Томаш Моравський.

П’ять бунтівних підлітків шукають себе в маленьких містечках, що вмирають, на лінії фронту Донбасу. Вони мріють, протестують, борються з сірістю та нудьгою і порушують правила. Поки весь світ навколо них руйнується, шахти закриваються і війна триває, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра мріють, аби в їхньому житті нарешті щось сталося! Одного разу відомий в Україні шукач пригод і мандрівник Валентин Щербачов запрошує їх взяти участь в унікальній експедиції-терапії й дає їм можливість уперше вирватися на свободу й відкрити нові горизонти в їхньому житті. Пункт призначення — Гімалаї...

29 березня автори документальних фільмів, відібраних до участі в програмі Ukrainian Doc Preview-2021, представлять їх перед відбірниками світових фестивалів, представниками міжнародних фондів, сейлз-компаній та мовників.

18 Міжнародний фестиваль про права людини Docudays UA відбуватиметься з 26 березня до 4 квітня. Наживо події можна буде відвідати в кінотеатрі "Жовтень", просторі Креативної спільноти IZONE та Dymchuk Gallery. Паралельно працюватиме онлайн-кінотеатр DOCUSPACE, до якого можна буде долучитися з будь-якої точки України.