19 листопада завершився 27-й Талліннський кінофестиваль «Темні ночі»

20.11.2023

У межах міжнародного Талліннського кінофестивалю «Темні ночі» (Pimedate Ööde filmifestival, PÖFF) PÖFF | Tallinn Black Nights Film Festival  9 листопада відбулися світові прем’єри двох українських фільмів, створених за підтримки Держкіно.                                                                         

Повнометражну поетичну драму «Киснева Станція» режисера Івана Тимченка було представлено у рамках основної конкурсної програми.

Кінострічка заснована на реальних подіях з життя радянського дисидента Мустафи Джемілєва.  В основу фільму покладена неймовірна історія знайомства Мустафи та його майбутньої дружини Сафінар. Заради зустрічі герої долають тисячі кілометрів, власні страхи та перепони тоталітарної системи.

Світова прем’єра комедії «Уроки толерантності» режисера Аркадія Непиталюка відбулась у секції «Вибір критиків».

За сюжетом фільму, — пересічна українська родина, аби дати раду фінансовій скруті, погодилася стати учасниками програми з євроінтеграції «Уроки толерантності». Але серед усіх інших викликів, їх також хвилює те, що скажуть сусіди.

Також  цього року у Талліннському кінофестивалі «Темні ночі»  було представлено такі фільми, створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно:

  • «Назавжди-Назавжди» режисерки Анни Бурячкової – естонська прем’єра в програмі «Найкраще з фестивалів»

«Назавжди-Назавжди» — це історія про виживання, та водночас —любов, це про сором, але і безтурботність, про свободу та залежність від свого тіла. Це про відчайдушність, ніжність, біль, насолоду та пошук себе та правильних рішень. А ще це фільм про юність тих, кому зараз за 30, тих, хто в новітні часи став найбільш пристрасним і відданим борцем за свободу.

  • «Степне» режисерки Марини Вроди – естонська прем’єра в програмі «Найкраще з фестивалів»

«Степне» — це історія Анатолія, чоловіка, який повертається додому з великого міста, щоб піклуватися про свою хвору матір. Смерть матері, зустріч з братом та жінкою, яку він любить, змушують його замислитися над життям, яке він прожив, і рішеннями, які він приймав по дорозі. І тоді, перед своєю смертю, мати розповідає Анатолію про скарб, який вона поховала у сараї..

  • «Ми не згаснемо» режисерки Аліси Коваленко – естонська прем’єра в програмах «Doc@Just» та «Права дітей»

Стрічка розповідає історію дорослішання підлітків на сході України на тлі війни та їх надзвичайної подорожі до вершин Гімалайських гір. Попри похмуру реальність навколо, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра мріють, шукають пригод, протестують та борються зі сірістю й нудьгою. Поки світ навколо них занепадає, шахти закриваються, загроза ескалації війни зростає, вони не здаються та намагаються йти за покликом своїх мрій.

У програмах 27-го Талліннського кінофестивалю цьогоріч брали участь українські фільми:

  • Східний фронт, режисери Віталій Манський, Євген Тітаренко – естонська прем’єра у конкурсній програмі фільмів країн Балтії

«Східний фронт» – це історія, яка знімалась з 24 лютого 2022  до вересня 2022. Герої – звичайні люди, які вже не перший раз пішли захищати свою країну. Але окрім  війни, в картині зображено тил, де живуть їх сім’ї.  

20 днів у Маріуполі — документальний фільм українського військового кореспондента та письменника, відеографа АP Мстислава Чернова про осаду Маріуполя у лютому-березні 2022 року під час повномасштабного російського вторгнення.

Талліннський кінофестиваль «Темні ночі» (Pimedate Ööde filmifestival, PÖFF) вперше відбувся в 1997 році. З 2014 року PÖFF є одним з 15 кінофестивалів найвищого рівня, акредитованих Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів (FIAPF).

Талліннський кінофестиваль «Темні ночі» разом з IndustryTallinn & Baltic Event та двома підфестивалями Just Film та PÖFF Shorts став одним з найбільших кінофестивалів у Північній Європі та найактивнішою регіональною індустріальною платформою. Фестиваль є важливим місцем зустрічі для швидко зростаючої кількості професіоналів галузі з усього світу.

27-й фестиваль проходив з 3 по 19 листопада. Індустріальна платформа фестивалю Industry@Tallinn & Baltic Event проходила з 13 по 17 листопада.