#UAразом: 20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні

20.02.2022

20 лютого Україна вшановує День пам’яті Героїв Небесної Сотні та згадує найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 років. Ми продовжуємо "Кіномарафон єднання: #UAразом" та пропонуємо подивитися два фільми, створені за підтримки Держкіно: біографічну стрічку "МІФ", присвячену оперному співаку і Герою України Василю Сліпаку та воєнну екшен-драму "Черкаси".

"МІФ" – документальна стрічка режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія. Фільм став переможцем ІІІ Національної кінопремії "Золота Дзиґа" в номінації "Найкращий документальний фільм".

Це історія життя Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім’ям та унікальним голосом, соліста Паризької національної опери, Героя України, кавалера орденів "За мужність" І ст. та "Золота Зірка", який покинув сцену та у 2015 році добровольцем пішов воювати на Донбас.

Василь Сліпак народився у Львові, але в пошуках музичної реалізації переїхав до Франції. Там він прожив 19 років і знайшов усе, що звикли називати "щастям": ім’я, успішну кар’єру на світових оперних сценах, вірних друзів і кохання. Він брав активну участь у Революції Гідності, очоливши демонстрації у Франції, долучився до волонтерського руху. А згодом вирішив залишити сцену та кар’єру в Європі й стати до лав добровольців, коли в його рідну країну прийшла війна. Під час виконання бойової задачі Василь "Міф" Сліпак загинув від кулі снайпера.

Співаторами сценарію фільму є Леонід Кантер, Іван Ясній та Олена Мішина, продюсер – Катерина Мізіна. Анімацію до фільму створив Юрій Журавель. Стрічку створено NGO "Tribu Verde" та Міжнародним продюсерським центром "Фор-Пост" за підтримки Держкіно.

Дивитися фільм "МІФ"

Воєнна екшен-драма "Черкаси" Тимура Ященка заснована на реальних подіях та розповідає історію однойменного морського тральщика, який під час анексії Криму на початку 2014 року був заблокований російськими судами в озері Донузлав. "Черкаси" стали останнім українським кораблем, що чинив опір та не спустив державний прапор.

Режисер-постановник: Тимур Ященко. Оператор: Юрій Дунай. Продюсери: Марта Лотиш, Ірина Клименко. Автори сценарію: Тимур Ященко, Роберт Квільман. Режисер монтажу: Олександр Чорний. Композитор: Антон Байбаков.

У ролях: Роман Семисал, Дмитро Сова, Євген Ламах, Олег Щербина, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Вадим Лялько, Віталіна Біблів.

Виробництво MKK Film service (Україна) та Inter Media (Польща)  за підтримки Держкіно та ВМС ЗС України.

Дивитися фільм "Черкаси"