25 червня у Києві відкривається "Кіновернісаж просто неба"

24.06.2021

25 червня 2021 року у Києві відкривається "Кіновернісаж просто неба". Літній кінотеатр українського кіно в парку ім. Шевченка працюватиме до 25 серпня. Кіновернісаж, який пройде вдруге, організований UP UA STUDIO за підтримки Держкіно. Вхід на всі покази безплатний.

У програмі — найкращі українські фільми останніх років. Щопонеділка організатори планують показувати документальне кіно, вівторками — історичне та українське поетичне кіно. Середа вже за традицією стане днем дитячих та підліткових фільмів. Четвер буде присвячено артхаусному кіно і фільмам на екологічні теми. Також буде чимало картин для всієї родини та стрічок, що розраховані на масового глядача.

Ми були щасливі, коли отримали минулого року такий розголос, вдячних глядачів і щоденні аншлаги на першому "Кіновернісажі просто неба". Тож цього року ми одразу вирішили, що хочемо робити проєкт вдруге і щиро вдячні Держкіно України за підтримку ініціативи.

Продюсерка проєкту "Кіновернісаж просто неба" Поліна Герман

Відкриють другий "Кіновернісаж просто неба" пригодницькою картиною режисера Романа Перфільєва "Безславні кріпаки".

У стрічці молодий Тарас Шевченко предстане не у звичному кожному українцеві образі Кобзаря — великого українського поета, — а як молодий парубок, що вчиться розмахувати катаною, стріляти з пістоля та поводитись, як справжній герой. Роль молодого Тараса виконав Роман Луцький.

За сюжетом на дворі 1844 рік. Рятуючись від переслідування імператора Японії, на територію України потрапляє самурай. Випадково він знайомиться з молодим Тарасом, якого вирішує навчити прийомів традиційних японських бойових мистецтв. Разом герої починають боротися за свободу українського народу.

Фільм "Безславні кріпаки" на відкритті представлять: режисер Роман Перфільєв, актор Сергій Стрельников, продюсер Дмитро Минзянов, оператор Дмитро Недря та художниця по костюмах Наталя Степанєєва. Показ фільму присвячений пам’яті продюсера картини Юрія Мінзянова, який трагічно пішов із життя наприкінці 2020 року.

27 та 28 червня відбудуться спеціальні покази до Дня Конституції України. У неділю 27 червня у програмі — фільм режисерки Агнешки Голланд "Ціна правди", створений за підтримки Держкіно.

Картина заснована на реальних подіях — подорожі британського журналіста Гарета Джонса до українських земель у часи Голодомору, який став першим, хто написав у закордонній пресі про трагедію українського народу.

28 червня на кіновернісажі відбудеться спеціальний показ фільму Валентина Васяновича "Атлантида" за участі членів знімальної групи.

Події картини, створеної за підтримки Держкіно, розгортаються 2025 року, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернули до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

"Атлантида" — один із найтитулованіших українських фільмів сучасності. Світова прем’єра стрічки відбулася в 2019 році на Венеційському кінофестивалі в секції "Горизонти", де вона здобула визначну перемогу. Надалі "Атлантида" отримала широкий міжнародний успіх — фільм показали на понад 50-ти фестивалях.  Нещодавно стрічка отримала 6 нагород під час вручення П'ятої Національної кінопремії "Золота Дзиґа", в тому числі за Найкращий фільм року.

Повна програма першого тижня "Кіновернісаж просто неба":

  • 25 червня — "Безславні кріпаки", режисер Роман Перфільєв, 2020 р.
  • 26 червня — "Фортеця Хаджибей", режисер Костянтин Коновалов, 2020 р.
  • 27 червня — "Ціна правди", режисерка Агнешка Голланд, 2019 р.
  • 28 червня — "Атлантида", режисер Валентин Васянович, 2019 р.
  • 29 червня — "Людина з табуретом", режисер Ярослав Попов, 2019 р.
  • 30 червня — "Тільки диво", режисерка Олена Каретник, 2019 р.
  • 1 липня — "Брама", режисер Володимир Тихий, 2017 р.

Початок всіх сеансів о 21:00. Вхід вільний!