25 травня на 75-му Каннському кінофестивалі відбудеться світова прем'єра стрічки "Бачення метелика" Максима Наконечного

24.05.2022

Вже завтра, 25 травня, на Каннському кінофестивалі відбудеться світова прем'єра створеного за підтримки Держкіно дебютного фільму режисера Максима Наконечного "Бачення метелика".

Cтрічку Максима Наконечного відібрано до секції "Особливий погляд" (Un Certain Regard) офіційного відбору ювілейного 75-го Каннського кінофестивалю. Фокус цієї категорії – фільми, які, на думку програмного відділу фестивалю, виділяються оригінальною ідеєю й естетикою та будуть мати сильний вплив на розвиток кіномистецтва.

Повнометражний дебют Максима Наконечного "Бачення метелика", раніше відомий під робочою назвою "Спас" – це жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою. Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.

Головні ролі зіграли актори театру та кіно Ріта Бурковська (кінодебют відбувся у фільмі Мантаса Кведаравічюса "Парфенон") та Любомир Валівоць (актор Київського академічного театру юного глядача на Липках). Серед акторського складу є відома драматургиня та режисерка Наталка Ворожбит та актор і волонтер Мирослав Гай. У фільмі також зіграли непрофесійні актори: реальні лікарі, військові, у тому числі колишні полонені.

Режисер та сценарист – Максим Наконечний, співсценаристка – Ірина Цілик, продюсерки – Ліза СмітДар’я Бассель. Міжнародні ко-продюсери – Аніта Юка, Даґмар Седлачкова, Маріо Адамсон, Серхіо С. Аяла. Операторка-постановниця – Христина Лізогуб, монтаж – Івор Івезічь та Аліна Горлова. Звукорежисер – Василь Явтушенко, композитор – Джян Бабан

Країни виробництва фільму – Україна (TABOR), Чехія (MasterFilm), Хорватія (4Film), Швеція (Sisyfos Film Production). Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури та інформаційної політики України, Eurimages, Чеського кінофонду, Хорватського аудіовізуального центру, Шведського кіноінституту, Українського культурного фонду та Українського інституту.

Ювілейний 75-й Каннський міжнародний кінофестиваль триває з 17 до 28 травня 2022 року.