25 травня завершить роботу 77-й Каннський міжнародний кінофестиваль

24.05.2024

25 травня завершить роботу 77-й Каннський міжнародний кінофестиваль. Цьогоріч Україна була представлена Національним павільйоном на кіноринку Marché du Film - Festival de Cannes, який став центром зустрічей та обміну досвідом.

Український національний павільйон розпочав свою роботу під традиційним гаслом «StandWithUkraine». В межах роботи павільйону було організовано численні індустріальні заходи, дискусії та презентації, що сприяли обміну ідеями та співпраці між українською та міжнародною кіноспільнотою.

   Як і багато років поспіль, національний павільйон став платформою для налагодження нових зв’язків, розвитку кіноіндустрії та просування українського кіно на міжнародному рівні.

В рамках павільону 15 травня на кіноринку Marché du Film - Festival de Cannes  відбулись закриті покази фільмів створених за підтримки Державного агентства з питань кіно: «Назавжди Назавжди» режисерки Анни Бурячкової та «Ля Палісіада» Філіпа Сотниченка.

16 травня  в Американському павільйоні пройшла панельна дискусія «Ukrainian film industry Opportunities, prospects for cooperation and distribution in the face of war», про можливості українського кінематографа, перспективи співпраці та дистрибуції в умовах війни.

В Українському національному павільйоні відбувся захід з нагоди Дня вишиванки.

17 травня у межах павільйону пройшла панельна дискусія «Stolen history of Ukraine: let's coproduce to bring it to the big screen», присвячена проблемі вкраденої історії України.

В межах Українського національного павільйону 18 травня пройшла панельна дискусія від Української асоціації жінок у кіно- та медіаіндустрії «What Do Women Speak About: Narratives Of Female Cinematographes In Ukraine And Worldwide In The Context Of War» про специфіку жіночого кінематографа в Україні та світі в контексті війни.

19 травня в Українському національному павільйоні відбулася панельна дискусія «A new generation of Ukrainian film industry» про вплив повномасштабної війни на освітній процес в Україні. Під час заходу спікери обговорили аналіз і проблеми кіноіндустрії, які виникли в освітян, студентів та способи їх вирішення.

У межах Каннського кіноринку Європейський фонд солідарності для українських фільмів оголосив результати першого раунду конкурсу Фонду у 2024 році.

Цього року Український національний павільйон організовано Державним агентством України з питань кіно, у співпраці з Marché du Film - Festival de Cannes, ГО «ЦЕНТР РОЗВИТКУ КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ», Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість», ГО «УкрКіноФест» та  Українською Кіноасоціацією.

Переможців цьогорічного конкурсу оголосять у суботу, 25 травня, на церемонії закриття 77-го Каннського кінофестивалю.