29 жовтня в прокат виходить створена за підтримки Держкіно стрічка Мантаса Кведаравічюса "ПАРФЕНОН/СТАСІС"

11.09.2020

Прокат буде спрямований на аудиторію артхаусного кіно та відбудеться в найбільших містах України із лімітованою кількістю показів за участю представників творчої команди фільму. Крім того, наприкінці жовтня відбудеться ексклюзивний показ стрічки у Харкові на Кинофестиваль Kharkiv MeetDocs. Згодом планується вихід фільму на міжнародних та національних VOD-платформах.

"ПАРФЕНОН/STÁSIS" є повнометражним ігровим дебютом Мантаса Кведаравічюса, відомого своїми документальними роботами. Світова прем’єра стрічки відбулась на "Тижні критиків" 76-го Венеційського міжнародного кінофестивалю у вересні 2019 року. Українська прем’єра – у міжнародному конкурсі повнометражних фільмів на 49-му Molodist Kyiv International Film Festival у серпні 2020 року.

Фільм базується на трирічному етнографічному дослідженні Мантаса Кведаравічюса в Афінах, Одесі та Стамбулі. Курди, суданці, українці, греки – зі сквотів, таємних кафе, підземних мечетей, борделів, залишених заводів – та їхні розповіді складають сюжет фільму. Головні герої Гаріп, Софія, Мехді та Анна, а також кримінальна та любовна історії, що пов’язують їх у фільмі, ведуть нас крізь сьогоденне життя кожного з цих міст.

Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, у копродукції Литви, України та Франції. Основною виробничою компанією є Студія Уляна Кім (Уляна Кім), яка працює у спільному виробництві з українською ESSE Production House (Віталій Шереметьєв та Наталія Лібет) та французькою – Rouge International (Жюлі Ґайє, Антон Сенаой та Надія Турінцєв), а також власною виробничою компанією Мантаса Кведаравічюса – Extimacy Films.

Зйомки фільму відбувались в Україні, Греції, Туреччині, Уганді та Литві, на всіх етапах виробництва працювали українські спеціалісти. Так, оператором-постановником фільму разом із Мантасом є В’ячеслав Цвєтков, художником-постановником Юрій Григорович, звукооператором – Андрій Нідзельський, кастинг-директором – Алла Самойленко. Також над фільмом працювали режисерка монтажу Дуня Січйов (Іній, 2017), звукорежисер Роберт Вокер (The Works and Days (of Tayoko Shiojiri in the Shiotani Basin), 2020) та звукодизайнер Ніколас Бекер (Arrival, 2016 та Gravity, 2013).

Головні ролі виконують Рита Бурковська та Ганна Білоброва, Мехді Мохаммед та Гарип Оздем. Українську прем’єру на фестивалі “Молодість” команда фільму присвятила Гарипу Оздему, який загинув у Берліні літом 2019 року.