4 червня на кінофестивалі "Молодість" відбудеться світова прем’єра короткометражного фільму-дебюту Миколи Засєєва "Фаза"

31.05.2021

Світова прем’єра короткометражного ігрового дебютного фільму режисера Миколи Засєєва "Фаза" відбудеться на ювілейному 50-му Київському міжнародному кінофестивалі "Молодість". Фільм представлений в Національному конкурсі фестивалю.

10-річний Ярік проводить останні літні дні в селі зі своєю матір’ю, яка уникає будь-яких серйозних розмов із сином. Кожну ніч Ярік чує, як матір ридає у своїй кімнаті через смерть чоловіка, але хлопчик не знає, як їй допомогти. Одного разу, Ярік зі своїм сільським другом Ігорем бачать, як підліток, начебто, вбиває дівчину. Ігор каже, що двоє кохалися, а Ярік впевнений, що дівчину вбили. Історія пошуку доказів злочину виявляється шляхом дорослішання Яріка та його спробою зробити перший крок на зустріч матері.

"Фаза" – історія, яка будується на майже архетипічних деталях дитинства кожного з нас: дослідження природи, літні обіди з сусідами, маленькі подорожі селом на велосипеді, страх перед агресивними підлітками, дитячі здогадки про переживання батьків і, нарешті, бажання стати героєм і подорослішати. Це розкривається через спроби головного героя Яріка дізнатися про смерть, наблизитися до забороненого, про що йому не може і не хоче розповідати мати, для якої тема смерті щось, про що говорити із сином неможливо. Так, намагаючись дізнатися про долю дівчини-підлітка, яку Ярік побачив у лісі, Ярік наближається до істин, які роблять нас дорослими – поняття смерті, сексуальності, першого закоханого погляду, відповідальності за інше життя.

Сценарій фільму написали Микола Засєєв та Ілля Волинець-Тріфонов. Операторка-постановниця – Світлана Апаріна, художниця-постановниця – Ганна Білошицька, звукорежисер – Андрій Нідзельський, режисери монтажу – Артем Кулик, Микола Засєєв. У фільмі дебютували Артем Грачов та Володимир Волков, а також – Альона Османова в ролі мами головного героя. До стрічки приєдналась також Ніна Антонова. Музику до фільму створив Йоханнес Корнеліс Вутер ван Вельдховен (Нідерланди). Також у фільмі звучить пісня "Чому брудні?" українського гурту "Брудні" за лідерством Данили Чумака.

"Фаза" є виробництвом компанії "Діджітал Реліджн" за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Продюсерами фільму стали Віталій Шереметьєв, Наталія Лібет та Олександра Кравченко. Кінопроєкт розроблявся з весни 2019-го року, а його фільмування відбулося в Києві та Київській області у 2020-му році.