7 вересня в рамках продовження Тижня Українського кіно в Словаччині відбулася церемонія відкриття у місті Кошиці

08.09.2023

7 вересня в рамках продовження Тижня Українського кіно в Словаччині відбулася церемонія відкриття у місті Кошиці.

Цю подію прийшли підтримати перший державний секретар Міністерства культури Словацької Республіки Матуш Бєдаш, Перший секретар Посольства України в Словацькій Республіці Андрій Варенков, відомий словацький актор українського походження (який  знімався у фільмі "Межа") - Євген Лібезнюк. Модератором вечора був заступник генерального директора Національного театру в м. Кошиці  Андрій Суханов.

 Перший державний секретар Міністерства культури Словацької Республіки Пан Матуш Бєдаш зазначив:

«Місто Кошиці – моє рідне місто. Я ходив в цей кінотеатр в дитинстві на термінатора, матрицю  і так далі і дуже радий, що саме в цьому кінозалі тепер можна буде подивитися і українське кіно».

 

Перший секретар Посольства України в Словацькій Республіці пан Андрій Варенков зазначив наступне:

«Фільми про російську-українську війну наглядно покажуть і розкажуть глядачам: за що саме ми боремося?  Адже  героїчна боротьба українців,  яка показана у вибраних для показу стрічках, чітко демонструє, що ми боремося не тільки за нашу землю, ми відстоюємо нашу національність, наше право - бути Українцями!» 

Спеціальним гостем заходу був відомий словацький актор українського походження (який  знімався у фільмі Межа) - Євген Лібезнюк. Євген зазначив, що відвідував в Кошицях дні французького кіно, італійського  та інших країн і дуже радий, що вперше відбувся тиждень саме українського кіно.  Також Він зі сльозами на очах висловив підтримку всім колегам - кіномитцям, які пішли захищати Україну на фронт. 
 

Завершив захід показ  воєнної екшн-драма режисера Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21», який служить у лавах ЗСУ. Стрічка розповідає про героїчний опір луганського прикордонного загону російській агресії у 2014 році.

Зал тепло сприйняв фільм. По завершенню сеансу глядачі аплодували стоячи зі сльозами на очах. 

Тиждень українського кіно в Словаччині в місті Кошиці триватиме 3 дні. З розкладом показів можна ознайомитися за цим посиланням

Вхід на всі сеанси вільний.

Тиждень українського кіно в Словаччині проходить з 3 по 10 вересня у рамках місяця української культури в Словацькій Республіці за сприяння Посольства України в Словаччині, за ініціативи та підтримки Офісу Президента УкраїниДержавного агентства України з питань кіно і Словацького кіноінституту та Міністерства культури Словаччини.