78 кінопоказів у 12 областях: пройшов сьомий вікенд Національного туру "Кіно заради Перемоги!"

21.09.2022

Із 12 до 18 вересня в межах Національного туру "Кіно заради Перемоги!" відбулося 78 кінопоказів у 12 областях України: Житомирській, Рівненській, Харківській, Закарпатській, Чернівецькій, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Черкаській, Київській, Хмельницькій та Вінницькій. 

А всього за період туру з 6 серпня до 18 вересня відбулося 195 кінопоказів у 13 областях України та місті Київ

Зокрема, під час сьомого кіновікенду у Джулинському ліцеї Вінницької області переглянули фільми "Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке" та "Сторожова Застава". Особлива увага щодо рекомендації перегляду фільмів надавалась здобувачам освіти, батьки яких несуть військову службу у ЗСУ, дітям та батькам зі статусом внутрішньо переміщених осіб.  

На підтримку захисників та вимушено переміщених осіб у будинку культури с. Сторожниця Закарпатської області відбувся показ фільму «Захар Беркут». Захід розпочався словами подяки нашим воїнам та хвилиною мовчання. 

“Історичні події фільму перегукуються із сучасними подіями в Україні. Це чітко усвідомив сьогоднішній глядач - Чопський прикордонний загін та учні Сторожницького ліцею”, - наголосили організатори. 

У місті Запоріжжя пройшов кінопоказ на базі культурно-мистецького хабу «Бункер», де глядачі переглянули українську кінокомедію «DZIDZIO Контрабас» та анімацію "Віктор робот", і “нарешті могли відволіктися від тривожних думок”, як зазначили місцеві організатори.

Також в Запоріжжі ВПО та місцеві громади подивилися фільм “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”. 

У Рівненській області переселенці долучилися до перегляду стрічок “Фокстер і Макс” та “Сторожова застава”. 

У Харківській області у програмі була кінокартина «Поводир». Показ відбувся в Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва. 

В Центрі активності громадян, що діє в Іллінецькій міській мультимедійній бібліотеці Вінницької області, жителі та гості міста мали змогу переглянути мультфільм для всієї родини "Віктор робот".

У Хмельницькій області ВПО та місцеві громади переглянули анімаційний фільм-фентезі “Микита кожум’яка”. 

У місті Бровари на базі культурно-інноваційної платформи ТепЛиця  відбувся показ сімейного фантастичного фільму "Бобот та енергія Всесвіту".

У Львівській області ВПО та міські громади подивилися такі вітчизняні стрічки, як “Захар Беркут”, “Мої думки тихі”, “Іван Сила”, “Сторожова застава”. 

В Івано-Франківській області для переселенців показали такі фільми, як “Захар Беркут”, “Викрадена принцеса”, “Микита Кожум’яка” та “Заборонений”. 

У Чернівецькій області були продемонстровані стрічки “Фокстер і Макс”, “Кіборги”, “Черкаси” а також добірка короткометражних фільмів проєкту «Дивись українське!» та фестивалю «Кінобукет». 

У Житомирській області ВПО та місцеві громади мали змогу переглянути українські стрічки “Шляхетні волоцюги”, “DZIDZIO Контрабас”, “Крути 1918”, “Викрадена принцеса”, “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” та “Поводир”. 

У Черкаській області, у черкаському Сквері Палацу молоді просто неба всі охочі переглянули фільм “Сторожова застава”, а в місті Корсунь-Шевченківський ВПО та місцеві громади переглянули картину “Черкаси”. 

У Київській області у місті Миронівка відбувся показ для ЗСУ стрічок “Вітер зі Сходу” та “Сторожова застава”. Запрошеними гостями заходу стали актори Лариса Руснак та Богдан Жданов, які представили воїнам ЗСУ та місцевій громаді фільм “Вітер зі Сходу”. 

Також у Київській області у форматі кіномобіля відбувся прем’єрний показ стрічки “Я працюю на цвинтарі” для українських військових. Кінокартину представили амбасадори Туру Ахтем Сеітаблаєв та актор Олексій Тритенко, який зіграв у стрічці одну з головних ролей.

У місті Бориспіль у форматі кіномобіля продемонстрували “Чужу молитву”. Запрошеними гостями стали амбасадори Національного кінотуру Ахтем Сеітаблаєв та Олексій Тритенко. 

Кінопокази сьомого вікенду Національного туру "Кіно заради Перемоги!" проведено Асоціацією "Дивись українське!" та координаторами туру від обласних військових адміністрацій, Управління інформаційної діяльності Закарпатської ОДА, Закарпатської обласної державної адміністрації та Департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської ОДА, Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної військової адміністрації, комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради, комунального закладу «Центр дозвілля «Перлина Хортиці» Запорізької обласної ради, комунального закладу  "Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва" у місті Харків, Будинку Культури в місті Корсунь-Шевченківський та іншими

Національний тур "Кіно заради Перемоги!" реалізується за ініціативи Офісу Президента України, Державного агентства України з питань кіно, Асоціації "Дивись українське!" за підтримки фонду "МХП-Громаді" та компанії "Делойт" в Україні, за сприяння компанії "Вавілон", ГО "УкрКіноФест", ГО "Спілка підприємців теле та кіноіндустрії", окремих підрозділів ЗСУ та Національної гвардії України у взаємодії з обласними військово-цивільними адміністраціями та Національною поліцією України.