Акредитація на допрем'єрний преспоказ і пресконференцію фільму "Зірка Давида Черкаського"

26.10.2020

28-го жовтня 2020 року, напередодні другої річниці з дня смерті видатного режисера-мультиплікатора Давида Черкаського, у столичному Будинку кіно відбудеться допрем’єрний преспоказ документального фільму Сергія Волкова "Зірка Давида Черкаського" (2019) і пресконференція з авторами фільму та членами знімальної групи. Стрічку створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Документальний фільм-портрет із елементами анімації розповідає про життєвий та творчий шлях майстра, на роботах якого виросло декілька поколінь наших сучасників. Робота над картиною розпочалася у 2018-му році, ще за життя Давида Яновича. Тоді кінопроєкт режисера та автора сценарію Сергія Волкова з робочою назвою "Давид – свято довжиною в життя" став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Продюсером стрічки є Світлана Степаненко (кіностудія "Кінематографіст").

Ім'я Давид в перекладі означає "улюблений", "улюбленець" і Черкаського дійсно любили всі! І дорослі і діти. І Давид Янович теж любив всіх у відповідь. Любив людей, жінок, галасливі компанії, подорожі, життя. Він приємно дивував нас своєю рідкісною і такою щирою властивістю радіти всьому. Але, не дивлячись на уявну легкість, з якою йому це вдавалось, його позитивність і оптимізм були не інфантильними якостями, а ознакою та проявом справжньої мудрості. Черкаський вмів дивитися на Світ очима дитини і завжди дарував людям добро.

 

Фільм розповідає про автора через його роботи: від першої – до "крайньої", так і не завершеної. Як вони створювалися, як розроблялися герої і сюжетні лінії, в якій атмосфері все це відбувалося. Для роботи над фільмом були запрошені найближчі друзі і співавтори Давида Черкаського, які працювали з ним багато років: близький друг і незмінний художник Радна Сахалтуєв (їхньому творчому тандему вже понад п'ятдесят років); актори Віктор Андрієнко та Валерій Чигляєв; композитор Володимир Бистряков; автор пісень Аркадій Гарцман; дружина Черкаського та художник-мультиплікатор Наталія Марченкова, а також відомі мультиплікатори Ігор Ковальов та Юрій Норштейн, кінокритик Лариса Малюкова та інші прекрасні люди. У стрічці використано безліч матеріалів: фрагменти оригінальних мультфільмів, фотографії, малюнки, ескізи та кінохроніка різних років. Фільм створено в дусі самого Маестро Черкаського, і присвячено його світлій пам'яті.

Режисер Сергій Волков

Творці фільму запрошують представників ЗМІ прийти та першими подивитися фільм "Зірка Давида Черкаського" та поставити свої запитання авторам проєкту та членам знімальної групи.

Захід відбудеться за адресою: Будинок Кіно / синій зал (вул. Саксаганського 6).

Показ фільму розпочнеться о 16:00, а пресконференція о 18:00.

З питань акредитації, інтерв'ю та ефірів – звертатися до Ольги Федорович: (099) 708-3988, (098) 856-7343, e-mail: cinematographer@ukr.netЧерез обмеження на період карантину кількості глядачів у залі акредитація є обов’язковою. 

Офіційна прем’єра та прокат фільму в Україні заплановані на листопад 2020 року.

Фото- й відеоматеріали