Асоціація кіноіндустрії України стала членом FIAPF – Міжнародної Федерації асоціацій кінопродюсерів

22.04.2021

Асоціація кіноіндустрії України (FIAU - Film Industry Association of Ukraine) стала членом FIAPF – Міжнародної Федерації асоціацій кінопродюсерів.

Міжнародна Федерація асоціацій кінопродюсерів є однією з найважливіших та найпрестижніших світових організацій у кіногалузі, яка сприяє розвитку індустрії. До складу FIAPF входить 34 організації з 27 країн світу.

Серед питань, якими опікується FIAPF – розробка законодавчих ініціатив у сфері інтелектуальної власності, юридичні аспекти захисту від піратства, механізми фінансування фільмів з державних та приватних джерел, регулювання роботи профільних ЗМІ тощо.

Організація також підтримує кінофестивалі та видає свою сертифікацію кінофорумам із високими стандартами проведення. В Україні таку сертифікацію має КМКФ "Молодість".

Процес вступу Асоціації кіноіндустрії України до FIAPF був ініційований екс-головою Асоціації Євгенією Яцутою у 2020 році. Фіналізувався він на початку 2021 року вже за участі чинного голови Асоціації кіноіндустрії України Дмитра Суханова та його заступниці Наталі Лібет. Перемовини завершились 100% погодженням усіх членів FIAPF на Генеральній Асамблеї.

Нагадаємо, що на даний час FIAU також є активним членом європейської асоціації незалежного аудіовізуального виробництва CEPI.