"Атлантиду" Валентина Васяновича та "Пофарбоване пташеня" Вацлава Марула відібрано до довгого списку "європейського Оскара"

18.08.2020

Створені за підтримки Держкіно стрічки "Атлантида" Валентина Васяновича та "Пофарбоване пташеня" Вацлава Марула відібрано до довгого списку премії Європейської кіноакадеміїКінопремія European Film Awards присуджується з 1988 року та є європейським аналогом "Оскара". Цього року у лонг-листі премії 32 претенденти. Торік у довгий список European Film Awards потрапив фільм "Додому" Нарімана Алієва.

Вперше відбір European Film Awards проходить у два етапи. Фінальний список номінантів оголосять 7 листопада, за два дні після української прем’єри "Атлантиди", яка вийде в національний прокат 5 листопада. 

Стрічка розповідає про майбутню перемогу України над Росією. Події фільму відбуваються у 2025-у році. З моменту закінчення війни пройшов рік, територія Донбасу визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.

Потрапляння до шорт-ліста або номінації на премію Європейської кіноакадемії дасть нам можливість ще раз нагадати всьому світу про крихкий мир, у котрому ми всі живемо. Про те, що, не зупинивши агресора сьогодні, завтра може не настати.

Режисер, автор сценарію, оператор та співпродюсер фільму Валентин Васянович

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори. Виконавці — колишній розвідник, волонтер благодійного фонду "Повернись живим" Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека і доброволець Василь Антоняк. Зйомки фільму проходили у Маріуполі та Києві.

Світова прем’єра "Атлантиди" відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції "Горизонти", де фільм здобув історичну для України перемогу. Пізніше картина отримала спеціальну відзнаку журі на Токійському міжнародному кінофестивалі, брала участь у кінофестивалі у Торонто та ще 60-и кіноподіях.

Продюсерами стрічки виступають Володимир Яценко ("Додому", "Дике поле") та Ія Мислицька ("Плем'я", "Присмерк"), міжнародною промоцією займається бельгійська компанія Best Friend Forever. Виробництво фільму здійснила "Студія Гармата фільм". Кінопроєкт став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Прокатник стрічки — кінокомпанія Arthouse Traffic.

Українсько-чесько-словацько-польський фільм Вацлава Марула "Пофарбоване пташеня" є екранізацією однойменної книги польсько-американського письменника Єжи Косинського, що була перекладена більш ніж 30-ма мовами й стала світовим бестселером.

Кінопроєкт цього фільму став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Автором сценарію та режисером стрічки є Вацлав Марул, українські продюсери – Ігор Савиченко, Володимир Філіппов, Алла Овсяннікова, Андрій Суярко. Ролі у фільмі виконали багато відомих акторів та світових зірок, серед яких Удо Кір, Джуліан Сендз, Баррі Пеппер, Гарві Кейтель та Стеллан Скашгорд. 

Минулого року стрічка "Пофарбоване пташеня", що була висунута національним претендентом від Чехії, увійшла до короткого списку претендентів на кінопремію "Оскар".

33-я церемонія вручення премій Європейської кіноакадемії відбудеться 12 грудня у Рейк’явіку.