Автори фільму "Довбуш": найочікуваніший історичний екшн вийде в український прокат після Перемоги

11.05.2022

Прем’єра фільму Олеся Саніна "Довбуш" мала відбутися 12 травня 2022 року. Проте усі плани перекреслила війна. Нової дати виходу стрічки в широкий український прокат творці не анонсують, проте вірять, що це може трапитися вже цієї осені – відразу після перемоги України над росіянами.

Наразі творча команда має на меті презентувати фільм на одному з міжнародних кінофестивалів класу "A", орієнтовно в Торонто чи Венеції. І відразу після цього – запустити міжнародний прокат стрічки.

Ми доклали титанічних зусиль, аби наше кіно дійшло до свого глядача. Проте, нові реалії змушують нас до нових, цілком виважених рішень. У нас є нова, важлива, мета – говорити про Україну на весь світ, використовуючи усі наявні канали та інструменти. Для цього ми готуємо міжнародну версію стрічки й працюємо над подачею заявок до участі в фестивалях класу "A". Віримо, що це актуальне кіно про силу та незламність українців вкотре вмотивує світову спільноту до рішучих дій.

Генеральний продюсер фільму Максим Асадчий

"Довбуш" розповідає про події 18 століття в українських Карпатах. Жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному: один прагне грошей, інший – справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса.

Десь, у глибині душі, ми відчували, що ці події неминучі. Колеги сумно жартували, що мої фільми стають передвісниками важливих подій в історії нашої держави. Так було і в 2003 році – тоді світ побачив драму “Мамай”, згодом – у 2014 на екранах з’явився “Поводир”. Українська історія багатогранна та сповнена болю, проте вона показує як наша країна, ніби той фенікс, відроджується з попелу й розквітає. Сьогодні наша незламність дивує чи не увесь цивілізований світ. Про це наш "Довбуш" – актуальне кіно про любов, свободу та право залишатися господарем на своїй землі, що набуло нових сенсів з початком війни.

Режисер, співсценарист та співпродюсер фільму Олесь Санін

Фільм створено кінокомпанією Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Кінотеатральною дистрибуцією фільму на території України займаються компанії Kinomania Film Distribution і FILM.UA Group Distribution.